Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 жовтня, 15:12:23

На Чернигівщині при чищенні вигрібної ями загинув підліток

18.07.2012   08:09Агенцiя

Трагедією закінчилися господарські роботи в селі на Чернігівщині. Спекотної пори 13-річний підліток допомагав вітчимові вичищати домашню вигрібну яму. Під час такої, ніби, нехитрої процедури дитина загинула.

Напередодні ввечері селяни вичистили заповнену вщерть вигрібну яму. А перевірити роботу стічної труби наступного дня взявся 13-річний хазяйський пасерб. Термометр показував плюс 35 в затінку.

Генадій Зірка, керівник Служби цивільного захисту Талалаївського району:

- Його вітчим викачав цю вигрібну яму, потім для чищення самої стічної труби спустився туди цей хлопець. І мабуть від цих парів фекалій він втратив свідомість.

Володимир Мамуляк, заступник керівника Талалаївської центральної районної лікарні:

- Хлопчик заліз першим і вдихнув. Ще виліз і сказав, що погано мені. І падає туди в яму. Яма 4 метри. Хлебнув в себе отої жидкості.

Вітчим одразу ж кинувся рятувати, та щойно нагнувся над ямою - упав непритомний. Перелякані родичі негайно викликали сільську швидку. Та допомога медиків малому вже не знадобилася. Чоловіка ж встигли довезти до реанімації.

Володимир Мамуляк, заступник керівника Талалаївської центральної районної лікарні:

- Хватає одного-двох вдохів і рефлекторно проходить остановка дихання. Даний хворий був важко отруєний аміачними парами з викачної ями. Він був у вкрай тяжкому стані, в коматозному стані. Були вчасно проведені усі реанімаційні заходи.

Рятувальники кажуть: гази у вигрібних ямах надзвичайно небезпечні. А спекотної пори загинути можна від одного вдиху. Тому лізти до помийниць і туалетів треба лише озброївшись засобами індивідуального захисту.

Рубан, керівник відділу ТУ МНС України в Київській області:

- Мінімальні засоби - якщо у Вас є чи протигаз, чи навіть якась маска. Не намагайтесь спускатися в ці каналізаційні отвори. Є спеціалізовані служби, потрібно звернутися до спеціалізованих служб і до вас приїдуть фахівці, які мають засоби для охорони власного життя.

Утім, від фатальних помилок з аміачними випарами не застраховані й досвічені фахівці. Два місяці тому в Борисполі спецбригада з чотирьох чоловіків виїхала чистити вигрібну яму. Як прибули на місце - зрозуміли, що без спецтехніки не впоратись. Один із робітників пішов зустрічати машину, інші вирішили не гаяти часу. І загинули один за одним.

Олександр Гануш, директор КП Бориспільводоканал:

- Замість того щоб одіти елементи захисту - пояс з вірьовкою, щоб одіти протигаз, кинувся, думає: щас я по-бистрому, у мене сили хватить, він тільки туда - і тут же відключився.

Чому знехтували всіма правилами безпеки досвідчені робітники - і досі загадка.

Андрій Герко, Кирило Коротких

http://ntn.ua/uk/news/accidents/2012/07/18/8373

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:34

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 19 жовтня по 08 годину 20 жовтня 2020 року

Держпродспоживслужба Чернігівщини продовжує здійснювати контроль за об’єктами нагляду щодо дотримання ними протиепідемічних вимог

Держпродспоживслужба Чернігівщини продовжує здійснювати контроль за об’єктами нагляду щодо дотримання ними протиепідемічних вимог 13:28

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області постійно здійснюється державний контроль за дотриманням санітарного законодавства на об'єктах нагляду згідно встановлених вимог щодо здійснення протиепідемічних заходів на період карантину, пов’язаного з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

В Україні зафіксовано 5469 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 5469 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 13:25

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня в Україні зафіксовано 5 469 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Для Сновської районної лікарні придбали сучасний рентгенапарат

Для Сновської районної лікарні придбали сучасний рентгенапарат 13:10

Сновська районна лікарня незабаром діагностуватиме пацієнтів на новому цифровому рентгенапараті. У серпні рентгенівську діагностичну систему вже закупили, вона відповідає сучасним вимогам.

Новий корпус Чернігівської музичної школи №1 ім.С.Вільконського відсьогодні приймає своїх учнів

Новий корпус Чернігівської музичної школи №1 ім.С.Вільконського відсьогодні приймає своїх учнів 07:42

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 жовтня урочисто відкрив новий корпус Чернігівської музичної школи №1 імені Вільконського.