Розробники і виробники озброєння та військової техніки зібралися на конференцію у Чернігові
У Чернігові розпочалася 18 науково-технічна конференція на тему «Створення та модернізація озброєння і військової техніки в сучасних умовах».

Організатор дводенного форуму – Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Збройних Сил України ставить за мету оцінити сучасний стан робіт щодо створення та модернізації озброєння і військової техніки та відпрацювати пропозиції щодо подальших напрямів і шляхів вирішення проблемних питань.
У відкритті заходу взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, начальник Воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України, полковник Юрій Гусак, т.в.о. керівника Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Збройних Сил України Володимир Башинський, а також представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Повітряних та Сухопутних військ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Академії Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державної авіаційної служби України, Державного концерну «Укроборонпром», а також інших науково¬-дослідних інститутів та центрів, провідних підприємств оборонно-промислового комплексу України, інших установ.
Звертаючись до організаторів та учасників заходу, Валентин Мельничук відзначив, що Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Збройних Сил України, який передислокувався до Чернігова із Криму і розмістився на території колишнього Вищого військового училища льотчиків, спрямовує роботу на удосконалення військової техніки та оснащення військових підрозділів, підвищення боєздатності і бойової спроможності нашої армії.
Символічним є те, що незмінним місцем проведення цього наукового заходу є саме обласна рада, яка свого часу доклала багато зусиль, щоб цей унікальний військових осередок розгорнув свою діяльність на Чернігівщині.
Звертаючи увагу присутніх на прийняту депутатським корпусом обласної ради Програму покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин та правоохоронних органів, які беруть участь у військових діях та дислокуються на території Чернігівської області, Валентин Мельничук побажав розробникам і виробникам озброєння та військової техніки ефективної та плідної роботи на благо Української держави.
Наука наближає перемогу та зберігає життя - такою була основна теза наступних виступів і доповідей промовців. Відмічалося, що нинішні реалії висувають вимоги до якості озброєння, тому зараз як ніколи є актуальним питання створення сучасних зразків високоточної військової техніки.
Доповідаючи про науково-технічну діяльність Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Збройних Сил України, заступник начальника цього закладу з наукової роботи, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, полковник Володимир Дмитрієв представив результати проведених випробувань різних типів озброєння і техніки для усіх родів військ ЗСУ та силових структур.
Розробка широкого спектру продукції військового озброєння від стрілецького до літальних апаратів відповідає стандартам та кращим світовим аналогам, а виробництво здійснюється у співпраці з підприємствами області.
Зразки військового обладнання і техніки, що вже є на озброєнні в армії або після проходження сертифікації надійдуть у розпорядження Збройних Сил, військові науковці представили у фойє Будинку засідань обласної ради, де проходить конференція.
Серед іншого під час заходу розглядалися питання організації і проведення випробувань, науково-технічного супроводження розробок нових та модернізованих зразків озброєння і військової техніки в умовах особливого періоду. Виступи та доповіді учасників заходу стосувалися створення, розвитку та застосування бронетехніки, стрілецької, парашутно-десантної техніки та спеціального спорядження, безпілотних авіаційних комплексів, а також надлегких літальних апаратів, водолазної техніки, надводної та підводної робототехніки військового призначення, інших важливих тем створення та модернізації військової техніки. Обговорено низку організаційних, правових питань та шляхи розвитку експериментально-випробувальної бази ЗСУ.
За підсумками роботи науково-технічної конференції планується підготувати пропозиції стосовно удосконалення нормативно-правового регулювання, прискорення робіт із розробки експериментально-випробувальної бази, розвитку техніки та засобів забезпечення пошуково-рятувальних, десантних і спеціальних операцій та здійснення підводної діяльності, метрологічного забезпечення та стандартизації тощо.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.