Лікарі наголошують: ефективність лікування залежить від вчасного виявлення хвороби
Про реалізацію заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ у Чернігівській області говорили 5 вересня представники медичної сфери.

Організатори круглого столу – обласний протитуберкульозний диспансер та Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Засідання провів головний лікар тубдиспансеру Микола Дейкун.
Участь у заході взяла представниця міжнародної організації РATH Олена Павленко, головні лікарі центрів первинної медико-соціальної допомоги, районні/міські фтизіатри, інфекціоністи, лікарі Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні захворюваність на туберкульоз в Україні у 10 разів вища, аніж у сусідніх Європейських країнах. При цьому близько 20% випадків захворювання залишаються невиявленими. Україна займає друге місце в європейському регіоні за поширеністю стійких форм хвороби, поступаючись лише Білорусі. Захворюваність на поєднану інфекцію туберкульоз/ВІЛ має стійку тенденцію до збільшення впродовж 10 останніх років.
Епідемічна ситуація на Чернігівщині із захворюваності на туберкульоз також залишається напруженою. У 2017 році зареєстровано 602 нові випадки хвороби, за 6 місяців поточного року – 303.
Зібрання обговорило особливості протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ. Зокрема мова йшла про проект Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню та стратегію протидії ВІЛ 90-90-90 до 2020 року, завдяки реалізації якої очікується зменшення чисельності хворих на вірус імунодефіциту людини.
Основний акцент працівників медичних закладів – на попередженні ко-інфекції, що наразі має високий темп розповсюдження.
Тож Олена Павленко надала рекомендації щодо покращення якості ведення випадків з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ.
– Головною умовою у боротьбі з хворобами ТБ/ВІЛ є налагодження взаємодії лікарів-фтизіатрів та лікарів-інфекціоністів з фахівцями центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги. Така співпраця допоможе хворому на ТБ/ВІЛ отримувати повний спектр послуг, не виїжджаючи зі свого населеного пункту, – зауважила заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига.
Можливості усунення прогалин та покращення якості надання послуг у сфері протидії ТБ/ВІЛ розглянули під час роботи у групах.
Фахівці медичної сфери радять не боятися проходити тестування на ВІЛ та консультуватися з лікарями. В області забезпечений широкий доступ населення до безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію. Послуги можна отримати в кабінетах «Довіра», стаціонарних відділеннях ЦРЛ та амбулаторіях сімейної медицини центрів первинної медико-соціальної допомоги.
На Чернігівщині створені необхідні умови для надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечений доступ ВІЛ-інфікованих до проведення антиретровірусної терапії, лікування та профілактики опортуністичних інфекцій. Крім того, забезпечується соціальний та психологічний супровід ВІЛ-інфікованих. Здійснювати супровід хворих допомагає обласне відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.
Медичні працівники закликають громадян звертатися за допомогою, адже чим раніше буде виявлена хвороба, тим ефективнішим буде лікування.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Весняні канікули в більшості шкіл Чернігова будуть з 28 березня по 2 квітня 09:40
У зв’язку з тим, що в більшості чернігівських шкіл розташуються виборчі дільниці на виборах Президента України (31 березня), канікули рекомендовано перенести.
Історія твориться сьогодні 09:30
18 лютого Чернігів долучився до всеукраїнської тихої акції "Ангели пам‘яті" на вшанування Героїв Небесної Сотні.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:07
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 лютого до 8:00 19 лютого 2019 року.
На Чернігівщині танки ходили в наступ 08:39
Військовослужбовці однієї з танкових бригад Збройних Сил України взяли участь у масштабних тактичних навчаннях з бойовою стрільбою, які проходили на одному з полігонів Чернігівської області.

234 га площі гідрологічного заказника нарешті матимуть свої межі, винесені та закріплені в натурі 08:30
Встановлено, що рішенням Чернігівського облвиконкому від 24.12.1979 з метою охорони та збереження рідких видів рослин та тварин, підтримання екологічного балансу, створено гідрологічний заказник місцевого значення «Заудаївський» загальною площею 234 га з охоронною зоною 826 га, який згідно охоронного зобов’язання від 04.08.2001 передано під охорону Смошанській сільській раді Прилуцького району.