Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 14:30:39

Лікарі наголошують: ефективність лікування залежить від вчасного виявлення хвороби

06.09.2018   11:47Агенцiя

Про реалізацію заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ у Чернігівській області говорили 5 вересня представники медичної сфери.

Організатори круглого столу – обласний протитуберкульозний диспансер та Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Засідання провів головний лікар тубдиспансеру Микола Дейкун.

Участь у заході взяла представниця міжнародної організації РATH Олена Павленко, головні лікарі центрів первинної медико-соціальної допомоги, районні/міські фтизіатри, інфекціоністи, лікарі Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні захворюваність на туберкульоз в Україні у 10 разів вища, аніж у сусідніх Європейських країнах. При цьому близько 20% випадків захворювання залишаються невиявленими. Україна займає друге місце в європейському регіоні за поширеністю стійких форм хвороби, поступаючись лише Білорусі. Захворюваність на поєднану інфекцію туберкульоз/ВІЛ має стійку тенденцію до збільшення впродовж 10 останніх років.

Епідемічна ситуація на Чернігівщині із захворюваності на туберкульоз також залишається напруженою. У 2017 році зареєстровано 602 нові випадки хвороби, за 6 місяців поточного року – 303.

Зібрання обговорило особливості протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ. Зокрема мова йшла про проект Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню та стратегію протидії ВІЛ 90-90-90 до 2020 року, завдяки реалізації якої очікується зменшення чисельності хворих на вірус імунодефіциту людини.

Основний акцент працівників медичних закладів – на попередженні ко-інфекції, що наразі має високий темп розповсюдження.

Тож Олена Павленко надала рекомендації щодо покращення якості ведення випадків з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ.

– Головною умовою у боротьбі з хворобами ТБ/ВІЛ є налагодження взаємодії лікарів-фтизіатрів та лікарів-інфекціоністів з фахівцями центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги. Така співпраця допоможе хворому на ТБ/ВІЛ отримувати повний спектр послуг, не виїжджаючи зі свого населеного пункту, – зауважила заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига.

Можливості усунення прогалин та покращення якості надання послуг у сфері протидії ТБ/ВІЛ розглянули під час роботи у групах.

Фахівці медичної сфери радять не боятися проходити тестування на ВІЛ та консультуватися з лікарями. В області забезпечений широкий доступ населення до безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію. Послуги можна отримати в кабінетах «Довіра», стаціонарних відділеннях ЦРЛ та амбулаторіях сімейної медицини центрів первинної медико-соціальної допомоги.

На Чернігівщині створені необхідні умови для надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечений доступ ВІЛ-інфікованих до проведення антиретровірусної терапії, лікування та профілактики опортуністичних інфекцій. Крім того, забезпечується соціальний та психологічний супровід ВІЛ-інфікованих. Здійснювати супровід хворих допомагає обласне відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Медичні працівники закликають громадян звертатися за допомогою, адже чим раніше буде виявлена хвороба, тим ефективнішим буде лікування.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини