Аудитом установлено неефективне управління Козелецьким селищним бюджетом
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджету селища міського типу Козелець Чернігівської області за період з 01.07.2014 по 30.04.2018.
Контрольний захід виявив неефективне використання бюджетних коштів, втрати доходів та можливих резервів наповнення доходної частини бюджету на загальну суму майже 2,1 млн грн.
Аудиторами встановлено, що через невикористання Козелецькою селищною радою власних повноважень з контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету з боку платників податків і зборів, а також несплатою замовником будівництва пайових внесків селищним бюджетом недоотримано доходів на суму майже 849,7 тис. грн.
Окрім того, аудиторським дослідженням встановлено окремі випадки безпідставного заниження відсоткової ставки при передачі в оренду комунального майна та використання земельної ділянки комунальної власності без оформлення договірних відносин, через що селищний бюджет недоотримав доходів на загальну суму 42,5 тис. грн.
Установлено випадки прийняття керівництвом неефективних рішень та недотримання вимог бюджетного законодавства, що призвело до неефективних витрат на загальну суму 188,0 тис. грн, а саме:
виготовлення у 2016 році проектно-кошторисної документації, яка своєчасно не використана за призначенням, на суму майже 110,0 тис. грн. призвело до тривалого відволікання бюджетних коштів і надалі може призвести до втрат бюджету на зазначену суму;
через нераціональний розподіл селищною радою бюджетних коштів при організації харчування в закладах дошкільної освіти Козелецької селищної ради спричинено неналежне виконання норм харчування споживачів освітніх послуг і, як наслідок, призвело до неефективних витрат на суму майже 78,0 тис. грн.
Також аудитом визначено інші можливі резерви наповнення бюджету селища за рахунок залучення додаткових надходжень на загальну суму понад 820,0 тис. грн.
За результатами аудиторського дослідження селищній раді надано низку пропозицій, реалізація яких дасть змогу суттєво збільшити наповнення місцевого бюджету.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.