Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 01:30:50

До 100-річчя державної служби України

22.08.2018   09:08Агенцiя

Про зародження державної служби України в період національно-визвольних змагань 1917–1921 рр., її сучасний розвиток та необхідність узгодження положень законодавства про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування йшлося під час традиційної веб-конференції до Дня незалежності України, яка відбулася в Чернігові 20 серпня в приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

До спілкування через мережу Інтернет долучилися також співробітники центрів підвищення кваліфікації, науковці та викладачі внз з Миколаївської та Чернівецької областей. З вітальним слово до присутніх звернулася заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби в м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Ірина Галайко.

Обговорюючи історичний досвід становлення державної служби в Україні в період національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр., учасники зустрічі звернули увагу на перші кроки Української Центральної ради в цьому напрямку, зокрема її спроби у формуванні штатів центральних владних установ, намагання упорядкувати діяльність апарату державного управління на місцях та наміри щодо законодавчого оформлення державної служби, проголошені в проекті Конституції Української народної республіки. Однак інституційне оформлення державної служби та її професіоналізація вперше відбулися саме завдяки гетьману Павлу Скоропадському. Його три закони про обітницю (присягу), утримання та порядок призначення державних службовців визначили коло посадовців, для яких служіння державі стало професійною справою, їхнє матеріальне утримання та процедуру вступу на ту чи іншу посаду. Запровадженням їхнього належного матеріального забезпечення гетьман прагнув повернути престиж державної служби. Також заснована ним Державна канцелярія однією із своїх найважливіших функцій мала проведення кадрової політики стосовно службовців, які обіймали ключові посади в державному управлінні.

Подальша розмова стосовно питань синхронізації законодавства про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування продемонструвала, що сьогодні, як і сто років тому, на порядку денному продовжують залишатися питання соціального та правового захисту, професійного рівня, патріотизму та політичної нейтральності представників органів влади. Тому подальше доопрацювання законодавства про місцеве самоврядування має бути спрямоване на недопущення його розриву з державною службою, чітке визначення положень про посадові оклади службовців органів місцевого самоврядування, вимог до кандидатів, порядку вступу на службу в органи місцевого самоврядування, присвоєння категорій та рангів, а також переведення на ці посади колишніх державних службовців.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини