Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 18:05:03

До 100-річчя державної служби України

22.08.2018   09:08Агенцiя

Про зародження державної служби України в період національно-визвольних змагань 1917–1921 рр., її сучасний розвиток та необхідність узгодження положень законодавства про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування йшлося під час традиційної веб-конференції до Дня незалежності України, яка відбулася в Чернігові 20 серпня в приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

До спілкування через мережу Інтернет долучилися також співробітники центрів підвищення кваліфікації, науковці та викладачі внз з Миколаївської та Чернівецької областей. З вітальним слово до присутніх звернулася заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби в м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Ірина Галайко.

Обговорюючи історичний досвід становлення державної служби в Україні в період національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр., учасники зустрічі звернули увагу на перші кроки Української Центральної ради в цьому напрямку, зокрема її спроби у формуванні штатів центральних владних установ, намагання упорядкувати діяльність апарату державного управління на місцях та наміри щодо законодавчого оформлення державної служби, проголошені в проекті Конституції Української народної республіки. Однак інституційне оформлення державної служби та її професіоналізація вперше відбулися саме завдяки гетьману Павлу Скоропадському. Його три закони про обітницю (присягу), утримання та порядок призначення державних службовців визначили коло посадовців, для яких служіння державі стало професійною справою, їхнє матеріальне утримання та процедуру вступу на ту чи іншу посаду. Запровадженням їхнього належного матеріального забезпечення гетьман прагнув повернути престиж державної служби. Також заснована ним Державна канцелярія однією із своїх найважливіших функцій мала проведення кадрової політики стосовно службовців, які обіймали ключові посади в державному управлінні.

Подальша розмова стосовно питань синхронізації законодавства про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування продемонструвала, що сьогодні, як і сто років тому, на порядку денному продовжують залишатися питання соціального та правового захисту, професійного рівня, патріотизму та політичної нейтральності представників органів влади. Тому подальше доопрацювання законодавства про місцеве самоврядування має бути спрямоване на недопущення його розриву з державною службою, чітке визначення положень про посадові оклади службовців органів місцевого самоврядування, вимог до кандидатів, порядку вступу на службу в органи місцевого самоврядування, присвоєння категорій та рангів, а також переведення на ці посади колишніх державних службовців.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.