Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 17:01:02

Газові лічильники підприємств та установ мають бути обладнані модемами

22.08.2018   08:20Агенцiя

Не пізніше 1 травня наступного року у відповідності до вимог НКРЕКП власники комерційних вузлів обліку, простіше кажучи, лічильників газу, зобов’язані облаштувати на них засоби дистанційної передачі даних. Такі пристрої забезпечують безперервну можливість дистанційного зчитування (контролю) та передачі даних з вузлів обліку до оператора газорозподільної системи.

Наскільки готові до такого нововведення бюджетні установи області, обговорили на нараді, проведеній заступником голови облдержадміністрації Сергієм Сергієнком.

Як зазначив т.в.о. завідувача Сектору НКРЕКП у Чернігівській області Володимир Титаренко, такі вимоги — не примхи НКРЕКП або викачка грошей, а один з етапів приведення системи енергоспоживання в Україні у відповідність до європейських норм. Щодобове зчитування показників споживання газу дозволить краще розраховувати та контролювати відповідні потреби й обсяги.

За інформацією заступника директора Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації Андрія Яроша, в області встановлення на лічильники засобів дистанційної передачі даних потребують 450 бюджетних установ. Частково пристрої вже встановлено, проте у багатьох закладах їх ще нема.

Причин, які заважають швидкому виконанню вимог, кілька. Серед найрозповсюдженіших — висока вартість облаштування та відсутність відповідних призначень у бюджетних кошторисах. Представники райдержадміністрацій, які брали участь у нараді, скаржилися на невиправдано високу ціну модемів. До сьогодні в області вони використовувались лише двох типів і, зважаючи на високий попит, виробники, на думку керівників районів, значно завищили їх вартість.

Сергій Сергієнко доручив фахівцям Департаменту ЖКГ та ПЕК вивчити питання, з’ясувати, чи існують більш дешеві, але відповідно сертифіковані варіанти в Україні або за її межами. А у разі потреби й ініціювати сертифікацію більш доступного за ціною обладнання.

Знайдено вихід і з ситуації з відсутністю бюджетних коштів на переобладнання котелень: якщо їх не буде виділено при перерозподілі цьогорічних призначень, їх передбачать у видатках наступного року. Проте у будь-якому з цих варіантів для вчасного початку опалювального сезону та безперебійного газопостачання керівництво установи обов’язково мусить подати до «Чернігівгазу» гарантійного листа із зобов’язанням встановити засоби дистанційної передачі даних до 1 травня 2019 року.

— Гарантійні листи мають бути подані найближчими днями. Проте підготовку документації та придбання обладнання також не слід відкладати до останнього. Адже з наближенням вказаної дати і ціни можуть зрости, і черга на виконання робіт може з’явитися. Тож не варто створювати ажіотаж, — наголосив заступник голови облдержадміністрації.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.