Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 00:23:02

Судами вже задоволено 260 позовів прокурорів

22.08.2018   07:43Агенцiя

Органами прокуратури області ефективно реалізовуються повноваження, визначені ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» - щодо захисту та поновлення інтересів держави в суді.

Станом на серпень 2018 року судами вже задоволено 260 позовів прокурорів на суму понад 212 млн. грн., ще 133 позови на майже 70 млн. грн. знаходяться на розгляді в судах. Враховуючи аграрну специфіку регіону – значну увагу приділено законності використання земель сільськогосподарського та іншого призначення.

Як результат – судами вже задоволено майже 60 позовів на суму 194 млн. грн., повернуто та попереджено до вибуття 5,1 тис. га земель. Не залишено поза увагою питання правомірності використання та розпорядження державним та комунальним майном – задоволено 39 позовів на майже 16 млн. грн. 
   
За наявності підстав та послідовно відстоюючи правову позицію,  прокурорами використовується право на оскарження судових рішень в апеляційному чи касаційному порядку. На сьогодні судами вже задоволено 10 апеляційних скарг, що складає близько 65% від розглянутих апеляційними судами, а також 2 касаційні скарги.

Одне з рішень місцевого суду про зобов’язання держреєстратора оформити право власності на державне майно за приватною структурою за заявою прокурора переглянуто за нововиявленими обставинами – у задоволенні первісного позову відмовлено, чим забезпечено захист майнових прав держави на цілісний майновий комплекс одного з підприємств ДАК «Хліб України».
   
Ураховуючи, що кінцевою метою вжитих заходів представницького реагування є реальне поновлення інтересів держави, значну увагу приділено стану реального виконання судових рішень. Так, у поточному році вже відшкодовано понад 76 млн. грн. із 125 млн. грн., що підлягають виконанню. З метою активізації виконавчих дій прокурорами внесено 55 скарг, у т.ч. до суду, на дії чи бездіяльність державних виконавців, які задоволено.
   
Наразі органами прокуратури області проводиться збір та підготовка низки матеріалів до звернення з позовами до суду на захист інтересів держави, тож робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини