Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 16:33:05

Судами вже задоволено 260 позовів прокурорів

22.08.2018   07:43Агенцiя

Органами прокуратури області ефективно реалізовуються повноваження, визначені ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» - щодо захисту та поновлення інтересів держави в суді.

Станом на серпень 2018 року судами вже задоволено 260 позовів прокурорів на суму понад 212 млн. грн., ще 133 позови на майже 70 млн. грн. знаходяться на розгляді в судах. Враховуючи аграрну специфіку регіону – значну увагу приділено законності використання земель сільськогосподарського та іншого призначення.

Як результат – судами вже задоволено майже 60 позовів на суму 194 млн. грн., повернуто та попереджено до вибуття 5,1 тис. га земель. Не залишено поза увагою питання правомірності використання та розпорядження державним та комунальним майном – задоволено 39 позовів на майже 16 млн. грн. 
   
За наявності підстав та послідовно відстоюючи правову позицію,  прокурорами використовується право на оскарження судових рішень в апеляційному чи касаційному порядку. На сьогодні судами вже задоволено 10 апеляційних скарг, що складає близько 65% від розглянутих апеляційними судами, а також 2 касаційні скарги.

Одне з рішень місцевого суду про зобов’язання держреєстратора оформити право власності на державне майно за приватною структурою за заявою прокурора переглянуто за нововиявленими обставинами – у задоволенні первісного позову відмовлено, чим забезпечено захист майнових прав держави на цілісний майновий комплекс одного з підприємств ДАК «Хліб України».
   
Ураховуючи, що кінцевою метою вжитих заходів представницького реагування є реальне поновлення інтересів держави, значну увагу приділено стану реального виконання судових рішень. Так, у поточному році вже відшкодовано понад 76 млн. грн. із 125 млн. грн., що підлягають виконанню. З метою активізації виконавчих дій прокурорами внесено 55 скарг, у т.ч. до суду, на дії чи бездіяльність державних виконавців, які задоволено.
   
Наразі органами прокуратури області проводиться збір та підготовка низки матеріалів до звернення з позовами до суду на захист інтересів держави, тож робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури області

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.