Онкодиспансер впроваджує нові методи лікування
Нові методи лікування в онкодиспансері впроваджують одразу за кількома напрямками. Один із них − це лапараскопічні операції, коли інструмент вводиться через невеликі проколи, на противагу класичному розрізу. Нова методика дозволяє хірургу бачити всі органи на моніторі. Лапароскопія менш травматична для пацієнта. Такі операції – не нова тема в українській хірургії, проте нова конкретно в онкології.

За словами головного лікаря Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, хірурга-онкогінеколога Валерія Зуба, в онкологічній допомозі лапароскопія використовується досить рідко, навіть існувала така думка, що онкологічні захворювання слід оперувати тільки відкритим доступом. Втім останнім часом у провідних клініках світу лапароскопія поступово витискає відкриту хірургію.
У Чернігівському обласному онкологічному диспансеру майже половина оперативних втручань виконується лапароскопічним доступом. На сьогодні онкодиспансер має необхідне лапароскопічне обладнання у двох операційних, однак є потреба в укомплектованні третьої.
− Розширення потенціалу дозволить здійснювати лапароскопічні операції не лише в гінекології, а й в урології, торакальній хірургії, – говорить про перспективи Валерій Зуб.
Ще один затребуваний напрямок сьогодення – пластичні мамологічні операції на молочній залозі, якщо та вражена пухлиною. Минулого року в онкодиспансері такий вид допомоги був затребуваним для 70 жінок. Усі оперативні втручання пройшли успішно, у жодної з пацієнток не відбулося погіршення стану чи зниження ефективності лікування. Опрацьований метод дозволяє покращити результати лікування, а отже, відповідно, і зменшити смертність, про що говорять статистичні дані онкологічного диспансеру: за останнє десятиріччя смертність від раку зросла на 12%, тоді як показник смертності від раку вдалося більш-менш стабілізувати.
КЛПЗ "Чернігівський обласний онкологічний диспансер"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).