Що позначають кольори бруківки на тротуарах, де проходить капремонт?
Як уже встигли помітити чернігівці, на тротуарах, що капітально ремонтуються в цьому році, укладається кольорова безшовна плитка, яка зручна, і для велосипедистів, і для пішоходів. Що ж означають її кольори – пояснюємо далі.
Червоний. – Цим кольором позначаються велодоріжки.
❕Білий. – Це колір дорожньої розмітки. Бруківкою такого кольору відмежовують велодоріжку від інших зон.
Світло-сірий. – Цим кольором позначена транзитна, тобто пішохідна, зона.
Чорний. – Бруківкою найтемнішого кольору позначені острівці безпеки, зони зупинок та перехідні зони, де не має бути небезпеки наїзду велосипеду.
Також під час капремонтів біля переходів, що перетинають проїжджу частину, а також біля зупинок громадського транспорту, укладається тактильна плитка жовтого 🔔 кольору, що підвищить безпеку пересування людей з проблемами зору.
Чотири кольори – червоний, білий, світло-сірий та чорний – використовуються на ділянках тротуарів, де влаштовуються велодоріжки. Це, наприклад, вул. Рокоссовського. У випадках, коли на тротуарі велодоріжки не передбачені, то використовуються лише два кольори – світло-сірий та чорний.
Звичайно, спершу призначення цих кольорів, окрім хіба-що червоного, може бути не для всіх зрозумілим. Та, є сподівання, що згодом їх сприйняття стане інтуїтивним, що значно позначиться на культурі пересування тротуарами і звичайно «потягне» за собою дотримання правил дорожнього руху усіма його учасниками.
До речі, таке кольорове рішення укладання бруківки на тротуарах застосовується і в інших містах України, зокрема, в Івано-Франківську.
Управління ЖКГ Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.