Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 13:27:21

Дві школи та садочок в Ніжині залишились без заміни вікон, хоча гроші на це були виділені

08.08.2018   11:19

В минулому році дві школи та один дитячий садочок в Ніжині залишилися без нових металопластикових вікон, хоча ще в березні 2017 року згідно тендерної документації міської влади, новенькі вікна мали з’явитися до кінця року. Чому так сталося?

Відповідь у особливостях трактування Ніжинською міськрадою законодавства, що регулює публічні закупівлі.

В березні 2017 року Ніжинським управлінням освіти було оголошено про закупівлю металопластикових вікон для  4 х садочків міста, 5 шкіл та Гімназії №3. Також в управлінні освіти вирішили замінити вікна на нові і у своїй установі.

Відповідно до інформації оприлюдненої на сайті публічних закупівель Prozorro  Ніжинським управлінням освіти планувалося закупити 148 металопластикових вікон на загальну очікувану вартість 1 млн. 56 тисяч грн.

Бажаючих отримати перемогу у відкритих торгах зареєструвалося аж 8, що є досить високим показником.  І вже після закінчення торгів переможцем за ціновим критерієм автоматично системою було обрано ПП «Нова Ера ХХІ» з остаточною пропозицію забезпечити поставку  металопластикових вікон за ціною 599 997 грн. Учасник,  згідно поданих документів, зобов’язувався поставити вікна серії WinTech 6K860.  При цьому економія бюджету становила аж 43%.

Невідповідність документів переможця у тендерній пропозиції
Виглядає дивним рішення тендерного комітету Ніжинського управління освіти визнати переможцем саме ПП «Нова Єра ХХІ», оскільки підтверджуючі  документи подані цим учасником не відповідали характеристиці вікон,  які пропонували для встановлення.
У складі тендерної пропозиції від учасника-переможця ПП «Нова Ера ХХІ» було надано сертифікат відповідності блоків віконних та дверних торгівельної марки WinTech. Але серії W753 W640. Тоді як підприємство пропонувало поставити WinTech 6K860.
 
Крім того,  учасник ПП „Нова Ера ХХІ” в тендерній пропозиції зазначає про свій намір поставити Замовнику віконні блоки „WinTech 6K 860, шириною 80мм”, проте в складі тендерної пропозиції надає Протокол сертифікаційних випробувань з визначення групи горючості згідно зразків профілю ПВХ для віконних та дверних блоків загальною товщиною 60 мм.

Не дивлячись на порушення вимог тендерної документації, а саме подання сертифікатів, які не відповідають заявленим товарам, а також не враховуючи численні скарги від інших учасників (до речі, деякі з них так і залишилися нерозглянутими) вже 21 квітня 2017 тендерний комітет приймає рішення про визнання переможцем по процедурі відкритих торгів стосовно закупівлі металопластикових вікон через систему «Prozzoro» - ПП «Нова Ера ХХІ».

В протоколі зазначено, що членом комітету уважно вивчено надані учасником ПП «Нова Ера ХХІ скан-копії витягу з ЄДР, пропозиції, сертифікати відповідності на товар, і вони  повністю відповідають вимогам замовника 
 
Цікаво, що 21 квітня в документах «переможця» з’являється і лист-повідомлення від виробника  від ТОВ «МАЯДО» , в якому повідомляється що висновок протоколу горючості щодо профілів 60 мм даного виробника розповсюджується на всю серію профільних систем цього виробника.
Але це, здається, лише припущення виробника, адже в самому Протоколі з визначення горючості та відповідності нормам ДСТУ чітко зазначено, що він стосується лише тих, зразків,які були подані для випробувань, а це профілі товщиною 60 мм.
24 квітня ( вже через 5 днів! Після проведення аукціону та 3 дні після оприлюднення протоколу про визнання переможцем) до документів ПП «Нова Ера ХХІ» в систему Prozzoro додаються ще й необхідні сертифікати відповідності ДСТУ.

Хоча відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі»учасник учасник має право вносити зміни в тендерній пропозиції лише до закінчення строку її подання, а замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Чому замість 148 вікон закупили 129?

Не зважаючи на всі скарги інших учасників тендеру, сумнівні документи та сертифікати, що були подані  невчасно, Ніжинським управлінням освіти 11 травня 2017 року був укладений  договір із ПП «Нова Ера ХХІ».

Але нашу увагу привернуло те, що вже 11 вересня 2017 року до договору було внесено зміни. Замовником- Управлінням освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області було зменшено обсяг закупівлі. І все  начебто нічого, адже Законом «Про публічні закупівлі»  передбачена така можливість  у разі зменшення обсягу видатків у замовника.
Але дивним виявився той факт, що не дивлячись на зменшення обсягу закупівлі ціна договору так і не змінилися.
По факту, відповідно до додаткової угоди, що була підписана вже у  вересні 2017 року, вікна повинні були поставлятися для ДНЗ №9,12 ,23, ЗОШ №6,7,13, Гімназії №3, ну і звичайно ж для  самого Управління освіти. Із списку виключено ДНЗ№7, ЗОШ№8, 12 ( на 19 одиниць менше, ніж планувалося).

Чому ж не змінилася сума договору?

Тому що вартість кожного вікна зросла від 8% до майже 50% за одиницю залежно від розміру вікна.
Для прикладу, вікно розміром 1100*1800 замість 2010, 00 грн. за одиницю тепер коштує 3012, 00 грн. (подорожчання – 49,85%), а вікно розміром 3200*2000 тепер замість 3605, 00 грн. коштує  5004,00 грн.( на 38,81% дорожче).

Ані замовником-Ніжинським управлінням освіти, ані постачальником ПП «Нова Ера XXІ» у додатковій угоді не вказується про причини такого подорожчання. І хоча у Законі передбачено можливість внесення зміни у договір  у разі коливання ціни такого товару на ринку, але  не більше ніж на 10 відсотків за одиницю товару, постачальником так і не надано підтверджуючі документи такого коливання (якщо воно і  було).
Неосвідченість тендерного комітету, або навмисні дії призвели до того, що постачальником було нав’язано невигідні умови закупівлі. В результаті чого дві школи і садочок залишилися без вікон. А якість встановлених вікон викликає сумніви.

Чернігівська обласна ГО ЦПСА

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.