Червонокнижні види риб Чернігівщини. Карась золотий - заборона вилову та відповідальність
Природним аборигеном наших водойм, якого лишилось дуже мало є карась золотий або карась звичайний (Carassiuscarassius). Даний вид включений до Списку рідкісних риб Європи та до Червоної книги МСОП(Міжнародної спілки охорони природи видів, яким загрожує зникнення / IUCN Red Listof Threatened Species).

Як відрізнити червонокнижного золотого карася від сріблястого? Карась золотий має круглішу форму тіла, бронзово-золотисте забарвлення, хвостовий плавець менш виїмчастий ніж як у сріблястого. Черевні та грудні плавці злегка червонуваті, а у сріблястого жовтуваті або сірі.Луска у золотого карася гладенька, у сріблястого більш шорстка.
Мешкає карась золотий у заплавних водоймах, озерах, ставках зі стоячою або слабкопроточною водою та замуленим дном, що густо заросли водяною рослинністю. Витривалий до кисневого режиму. Під час промерзання водойм і літнього висихання озер перебуває у мулі на глибині понад 0,5 м. Нереститься у травні–липні.
Досягає статевої зрілості у віці 2–3 років, плодючість становить майже 115 тис. ікринок. Живиться здебільшого бентосними організмами, також зоопланктоном.
З початку року Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано чотири випадки незаконного вилову золотого карася.
01.08.2018, на забоцір.Десна поблизу с.Ушня Менського району,затримано місцевого жителя, який за допомогою сітки зяберної встиг виловити 5 карасів сріблястих та одного червонокнижного карася золотого, завдавши збитків рибному господарству на 755 грн.
11.07.2018, на озері біля с.РиботинКоропського району затримано жителя м.Короп, який за допомогою 2 сіток порожевих виловив: 10 шт линів, 11 шт. карасів сріблястих, 5 штзолотихкарасів, завдавши збитків рибному господарству України на 3027 грн.
09.06.2018, на р.Десна поблизу с.Вознесенське, затримано двох жителів м.Чернігів, які за допомогою чотирьох сіток виловили риби: лящ - 3 шт., плітка – 28 шт., плоскирка – 4 шт., окунь – 1 шт., чехоня – 1 шт., карась сріблястий – 1 шт., синець – 2 шт., карась золотий – 6 шт, завдавши збитків рибному господарству України на 5346 грн.
10.05.2018, на озері поблизу с.Боромики затримано місцевого жителя, який за допомогою двох зяберних сіток виловив риби: лин - 9 шт., чехоня – 3 шт., білизна – 3 шт., синець – 3 шт., клепець – 2 шт., окунь – 2 шт., карась золотий – 2 шт., плоскирка - 24 шт., лящ – 1 шт., завдавши збитків рибному господарству на суму 4349 грн.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що відповідно до п.3.14 та п.4.10 Правил любительського і спортивного рибальства,забороняється лов риби та інших водних живих ресурсів, занесених до Червоної книги України.
За порушення заборони відповідно ст.90 КупАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 340 грн. до 510 грн.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 визначений розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Розмір компенсації за один екземпляр виловленого карася золотого складає 330 грн.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.