Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 16:27:25

Максим Микитась: "Проблеми соціальної галузі мені дуже близькі"

03.08.2018   13:36Агенцiя

Робота в соціальних працівників — не мед. Це й велике фізичне навантаження (потрібно розносити чималі пакунки з продуктами чи одягом), допомагати обслуговувати людей, які фізично не в змозі повноцінно рухатися, займатися гігієнічними процедурами, а ще додайте до цього переліку психологічну допомогу, бо найчастіше підопічні соцпрацівників — люди одинокі, покинуті родичами, тож їм є на що нарікати.

Суттєво полегшити цей непростий труд міг би просторий автомобіль, який би не лише перевозив продукти, одяг чи засоби реабілітації, а й самих літніх підопічних: чи то в лікарню, чи в пенсійний фонд.

У Новозаводському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на обліку перебувають 1360 чернігівців, із них приблизно п’ята частина — маломобільні або такі, що пересуваються на інвалідному візку. Відтак саме вони потребують послуг із перевезення. За ініціативи народного депутата Максима Микитася невдовзі транспортні проблеми установи будуть вирішені.

Нинішня машина терцентру не може виконувати подібні завдання, тож є потреба в придбанні нового авто, підлаштованого під потреби людей з інвалідністю та перевезення великих вантажів. Керівниця Новозаводського терцентру Маргарита Алєксєєва розповідає: «У нас є автомобіль, він старенький, «четвірка» (якщо ви мене розумієте), а нам часто допомагають із гуманітаркою, одягом. Мова йде не про кілька комплектів, а про цілу тонну. Також ми часто розвозимо й інвалідні візки, а куди у звичайну машину влізе таке об’ємне обладнання? Тому потрібен не легковик, а міні-вен».

Торік у пошуках допомоги соцпрацівники куди тільки не зверталися, написали листа і в громадську приймальню народного депутата Максима Микитася. І є результат його підтримки  — необхідні кошти (трохи більше мільйона гривень) вже надійшли центру з Фонду соціально-економічного розвитку.
«Ми розуміємо, що це завдяки Максиму Вікторовичу, тож дякуємо йому за увагу, нарешті зможемо забезпечити центр якісним транспортом. Тепер у нас інша проблема: як обрати потрібну машину. Ми саме підготували всі папери на тендер, і днями він уже буде оголошений на «Прозорро». Є чималий перелік вимог, і головна складність полягає в тому, що в Україні не виробляють транспорт, підлаштований під потреби візочників, таке — тільки за кордоном. А нам же потрібно ставити цю машину на сервісне обслуговування тут, в Україні. Навряд чи ми зможемо їздити в інші країни чи викликати до себе їхніх фахівців. Тому консультуємося з колегами, чи є десь можливість адаптувати авто під наші потреби? Які на це потрібні кошти?» — бідкаються в Новозаводському терцентрі.
Є й інші, додаткові умови. Це має бути новеньке авто, цього або минулого року випуску, щоб могло справно прослужити кілька років, бо куці бюджети центрів соцобслуговування навряд чи потягнуть постійні ремонти. Ну, і суто технічні характеристики: технічний пробіг автомобіля на момент його постачання замовнику не повинен перевищувати 200 км, машина має забезпечувати можливість перевезення однієї особи в інвалідному візку та супроводжуючих осіб у кількості не менше 3 осіб (у т. ч. водій) або 5 пасажирів (у т. ч. водій) без особи у візку. Пальне — бензин. Вантажопідйомність — не менше 600 кг.
Тендерна документація досить жорстко виписана, критеріїв чимало, регулюється навіть кількість дверей, і однією з обов’язкових вимог є те, що двоє з них мають бути відсувними.

За словами Маргарити Алєксєєвої, тендер на таке авто вже оголосили колеги з Деснянського терцентру, щоправда, там фінансування трохи менше, також нещодавно купували транспорт і в Київському міському терцентрі. Тому консультації, вивчення їхнього досвіду — ось чим тепер переймаються в Новозаводському районі.
«Але ми віримо: ці складнощі тимчасові, ми вже цього року зможемо нарешті отримати свій транспортний засіб і будемо надавати соціальні транспортні послуги в повному обсязі. Тим більше, що наш центр активний, він зручний для відвідування людьми на візочках, ми часто влаштовуємо свята для людей з інвалідністю, тому дуже хочеться нарешті всіх запросити, а потім за потреби й допомогти дістатися дому», — говорить Маргарита Алєксєєва.

Максим Микитась задоволений, що соцпрацівники з таким запалом долучилися до питання вибору транспорту.
«Найбільше лихо — це те, коли немає коштів на вирішення тих чи інших проблем. Тут, на щастя, усе інакше. Вірю в розважливість і мудрість чернігівців, вірю в те, що в Новозаводському терцентрі зможуть гідно розпорядитися цими коштами, тим більше, що проблеми соціальної галузі мені дуже близькі. Співпрацюємо і з Чернігівським районним терцентром, допомагаємо з придбанням необхідного інвентарю, а на День соцпрацівника всім дарували термокухлі та зручні сумки. Бажаю всім їм здоров’я, наснаги, як депутат вбачаю свою роль і у вирішенні питання збільшення розміру зарплат соцпрацівників. Тож — працюємо».

У Деснянському районі свій міні-вен отримають до 1 вересня, відповідно до умов договору, оприлюдненому на сайті «Прозорро». Оголосили старт торгів ще навесні, аукціон відбувся у квітні. Тож цілком реально, що за пару місяців ключі від свого транспорту урочисто вручатимуть і в Новозаводському районі.
 

PR

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини