Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 17:13:18

Судом ухвалено вирок, яким винну особу за вчинення злочинів проти статевої свободи та недоторканості засуджено до 10 років позбавлення волі

03.08.2018   07:45

Колегія суддів апеляційного суду області у липні поточного року за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Чернігівського районного суду, яким жителя Корюківського району за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 153 КК України (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо малолітніх) та ч. 2 ст. 156 КК України (розбещення малолітніх) призначено покарання за сукупністю злочинів у виді 7 років позбавлення волі.

Встановлено, що обвинувачений протягом січня-травня 2016 року тричі задовольняв свою статеву пристрасть неприродним способом із малолітньою дівчинкою та схилив малолітніх до вчинення сексуальних дій між собою.
     
Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості вчинених злочинів та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся у березні 2017 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до суду касаційної інстанції.

Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про м’якість призначеного покарання залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.
Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що судом першої інстанції не враховано ряд обставин, які впливають на розмір призначеного покарання.

Залишено поза увагою те, що обвинувачений вчинив тяжкий та особливо тяжкий злочини щодо малолітніх, однак щиро не покаявся, визнавши себе винним частково.

Наголошено і на тому, що судом першої інстанції помилково визнано обставину, що пом’якшує покарання, відшкодування шкоди, адже завдану психічному здоров’ю малолітніх шкоду відшкодувати не можливо.  
   
Апеляційний суд підтвердив правомірність правової позиції обвинувача про необхідність призначення більш суворого покарання, та засудив обвинуваченого до 10 років позбавлення волі.
   
Вирок набрав законної сили.
   

Прес-служба прокуратури області

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини