УПЦ КП заявила про спробу замаху на Філарета екс-єпископом Чернігівським і Ніжинським
Заштатний єпископ УПЦ Київського патріархату Севастян готувався до скоєння замаху на патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета.
Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) заявила, що один з її єпископів намагався вчинити замах на патріарха Філарета. Про це йдеться в журналі засідання синоду від 27 липня.
Інцидент стався 25 травня.
Заштатний єпископ Севастіан (Возняк) разом з сином прийшов ввечері в неприйомний час і в цивільному одязі до Філарета в його резиденцію. Той якраз вечеряв. Економка патріархії почула кроки в коридорі і вийшла з кухні. Єпископ бризнув в неї з балончика і разом з сином покинув резиденцію.
Севастян був затриманий. 20 липня йому обирали запобіжний захід у Шевченківському районному суді Києва.
Синод дійшов висновку, що якби під газ потрапив Філарет, то через його вік це могло призвести до тяжких наслідків "аж до смерті". Тому священнослужителі визнали дії Севастіана замахом і позбавили священнослужителя сану.
Севастіан (в миру Михайло Возняк) був єпископом Чернігівським і Ніжинським, але був звільнений від управління єпархією в березні 2008 року на особисте прохання. При цьому він самоусунувся від керівництва єпархією задовго до цього, не здійснював в ній богослужінь і постійно проживав в Києві.
"Звільнивши преосвященного єпископа Севастіана (Возняка) за штат, Священний Синод сподівався, що як монах і священнослужитель він одумається, покається і припинить порушення чернечих обітниць. Замість цього за десять років вказаний заштатний єпископ настільки схильний гріху, що прийшов до злочинного наміру - замаху на вбивство предстоятеля церкви", - йдеться в повідомленні.
Останні новини Чернігівщини
Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07
Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.