Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 серпня, 20:03:34

За втручання прокурора бюджет Борзнянської міської ради поповниться на 100 тис. грн.

16.07.2018   07:50

Органами прокуратури області забезпечується системне вивчення питання законності використання земель під об'єктами нерухомості без укладення договорів оренди та сплати орендної плати.

Опрацюванням даних державного земельного кадастру, відомостей реєстрів про зареєстровані речові права на майно, інформацій органів державної фіскальної служби встановлено непоодинокі факти використання окремими особами земель під придбаними об’єктами нерухомості  без оформлення договорів оренди та, відповідно, без сплати будь-якої орендної плати до бюджету.
   
Так, прокурором встановлено факт використання фізичною особою комплексу нежитлових приміщень на земельній ділянці комунальної власності площею 0,2225 га в межах м. Борзна.
   
Незважаючи на проведену міської радою претензійну роботу, власник майна ухилявся від укладення договору оренди землі. З метою поновлення порушених економічних інтересів територіальної громади, прокуратурою області за результатами зібраних матеріалів, у т.ч. затвердженого в установленому порядку розрахунку розміру збитків (упущеної вигоди) за використання земель без правовстановлюючих документів, підготовлено позов до суду про стягнення на користь органу місцевого самоврядування майже 100 тис. грн.
   
За результатами розгляду позову судом першої інстанції надано невірну оцінку зібраним у справі доказам та у задоволенні позову у квітні 2017 року відмовлено. Апеляційну скаргу прокурора Київським апеляційним господарським судом 26.07.2017 необґрунтовано відхилено.
   
Послідовно відстоюючи власну правову позицію, прокурором внесено касаційну скаргу, яка Вищим господарським судом України розглянута та визнана обґрунтованою: рішення судів попередніх інстанцій з підстав невірного застосування норм матеріального права скасовано, а справу направлено до господарського суду Чернігівської області для повторного розгляду.
   
У ході нового розгляду справи позиція прокурора, що ґрунтувалася на зібраних беззаперечних доказах та узгоджувалася із судовою практикою з аналогічних спорів, судом підтримана: позов про стягнення на користь Борзнянської міської ради майже 100 тис. грн. задоволено у повному обсязі.
   
Позиція прокурора та висновки суду І інстанції повністю підтримані Київським апеляційним господарським судом.
   
Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Володимир Зеленський призначив нового голову Чернігівської ОДА 14:08

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:23

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19 13:21

Вже не для кого не секрет, що людству доведеться жити із коронавірусною інфекцією тривалий час.

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину 13:16

Сьогодні, близько опівночі, в пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники відділу «Гірськ» Чернігівського загону спільно із співробітниками митної служби виявили іноземця, який намагався перемістити через кордон наркотичну речовину рослинного походження.

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку 13:11

Срібнянська громада вийшла на фінішну пряму у процесі розробки стратегії розвитку до 2027 року. Наразі Робоча група визначила матрицю цілей стратегії та збирає проєктні ідеї для її реалізації стратегії.