Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 06:02:53

За втручання прокурора бюджет Борзнянської міської ради поповниться на 100 тис. грн.

16.07.2018   07:50

Органами прокуратури області забезпечується системне вивчення питання законності використання земель під об'єктами нерухомості без укладення договорів оренди та сплати орендної плати.

Опрацюванням даних державного земельного кадастру, відомостей реєстрів про зареєстровані речові права на майно, інформацій органів державної фіскальної служби встановлено непоодинокі факти використання окремими особами земель під придбаними об’єктами нерухомості  без оформлення договорів оренди та, відповідно, без сплати будь-якої орендної плати до бюджету.
   
Так, прокурором встановлено факт використання фізичною особою комплексу нежитлових приміщень на земельній ділянці комунальної власності площею 0,2225 га в межах м. Борзна.
   
Незважаючи на проведену міської радою претензійну роботу, власник майна ухилявся від укладення договору оренди землі. З метою поновлення порушених економічних інтересів територіальної громади, прокуратурою області за результатами зібраних матеріалів, у т.ч. затвердженого в установленому порядку розрахунку розміру збитків (упущеної вигоди) за використання земель без правовстановлюючих документів, підготовлено позов до суду про стягнення на користь органу місцевого самоврядування майже 100 тис. грн.
   
За результатами розгляду позову судом першої інстанції надано невірну оцінку зібраним у справі доказам та у задоволенні позову у квітні 2017 року відмовлено. Апеляційну скаргу прокурора Київським апеляційним господарським судом 26.07.2017 необґрунтовано відхилено.
   
Послідовно відстоюючи власну правову позицію, прокурором внесено касаційну скаргу, яка Вищим господарським судом України розглянута та визнана обґрунтованою: рішення судів попередніх інстанцій з підстав невірного застосування норм матеріального права скасовано, а справу направлено до господарського суду Чернігівської області для повторного розгляду.
   
У ході нового розгляду справи позиція прокурора, що ґрунтувалася на зібраних беззаперечних доказах та узгоджувалася із судовою практикою з аналогічних спорів, судом підтримана: позов про стягнення на користь Борзнянської міської ради майже 100 тис. грн. задоволено у повному обсязі.
   
Позиція прокурора та висновки суду І інстанції повністю підтримані Київським апеляційним господарським судом.
   
Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.