Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 07:40:56

Апеляційним судом ухвалено вирок, яким винну особу за вчинення систематичних крадіжок чужого майна засуджено до 5 років позбавлення волі

14.07.2018   13:36

Колегія суддів апеляційного суду області у липні поточного року за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Бобровицького районного суду, яким місцевому жителю за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка з проникненням до житла, сховища чи іншого приміщення), призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі.

Встановлено, що обвинуваченим у період з серпня 2016 року по березень 2017 року вчинено 6 крадіжок чужого майна, у тому числі в односельців, на загальну суму більше 17 тис. грн.
     
Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості вчиненого злочину та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Під час першого апеляційного розгляду, який відбувався у листопаді   2017 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про м’якість призначеного покарання безпідставно залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.

Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що судом першої інстанції не враховано ряд обставин, які впливають на розмір призначеного покарання.

Обвинувачений, раніше сім разів притягувався до кримінальної відповідальності, у тому числі за злочини проти власності, належних висновків не зробив та на шлях виправлення не став, збитки потерпілим не відшкодував.

Прокурором наголошено і про те, що обвинувачений не працює, має посередню характеристику, та розпочав вчиняти злочини вже через 5 місяців після відбуття покарання за останнім вироком. 
   
Апеляційний суд підтвердив правомірність правової позиції обвинувача про необхідність призначення більш суворого покарання, та засудив обвинуваченого до 5 років позбавлення волі.
   
Вирок набув чинності.
   
   
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.