Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 07:25:23

Чи стане бюджет громади доступним і зрозумілим?

23.06.2018   12:24Агенцiя

22 червня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася підсумкова прес-конференція на тему «Чи стане бюджет громади доступним і зрозумілим?».

На цьому заході представники Центру «Доброчин» і Центру Прав Людини презентували результати діяльності проекту «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» і те, як саме забезпечується участь громадян в управлінні місцевим бюджетом в пілотних громадах.

- Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумки проекту «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу», адже протягом року ми працювали з 4 пілотними громадами (Сновською, Менською, Кіптівською і Деснянською) разом з владою та громадянами над тим, щоб зробити бюджети ОТГ доступнішими, зрозумілішими та відкритішими, для чого ми проводили тренінги з журналістами (які висвітлювали ці процеси і роз’яснювали громадянам сутність бюджетного процесу громади), також розробили проекти бюджетного регламенту окремо для міських, сільських та селищних ОТГ і протягом півроку проводили зустрічі з громадянами для обговорення проектів бюджетного регламенту (з метою кращого інформування населення про те, що це їхній шанс скористатися можливістю отримати доступ до розподілу коштів місцевого бюджету і до моніторингу за цим), - розпочала прес-конференцію керівник проекту Центру «Доброчин» Наталія Дрозд, - адже бюджетний регламент – це спрощений бюджетний кодекс, де головним є графік узгодження робіт (хто, за що і як відповідає), тобто громада може обрати метод і механізми залучення громадян до роботи через громадські групи або громадські слухання (де будуть вказані чіткі дати й етапи змоги долучитися людям до розвитку ОТГ).

«Варто чітко розуміти, що собою являє бюджет ОТГ, адже це не кошти в сейфі, бо бюджетний процес складний в часі і його варто добре планувати заздалегідь (за рік і більше) згідно правових норм та аналізуючи усі витрати і доходи (для креативних же ідей є бюджет участі з певною сумою коштів), - додала пані Наталія, - тому це зовсім не простий процес, який ми розпочали і готові далі надавати громадський супровід, в тому числі й співпрацювати із зацікавленими активістами та ЗМІ з метою знаходження певного балансу між громадою і владою».

- В згаданому проекті було цікавим те, що ми співпрацювали з 4 різними громадами (села, селища і міста), де є свої особливості та різні типи мислення людей (наприклад, у Менській громаді люди налаштовані більш амбіційно і запропоновані зміни чомусь зустрічали з недовірою), але взагалі громадяни зустріли добре наші проекти бюджетних регламентів і вони знаходяться на фінальній стадії, хоча й у міських ОТГ з їхньою великою територією досить велике навантаження припадає на депутатський корпус та міську раду, що ускладнювало співпрацю (іноді це було дещо заполітизовано), - розповів експерт Чернігівського Центру Прав Людини Олександр Підгорний, - варто відмітити приємний факт присутності журналістів на наших тренінгах, котрі висвітлювали все у місцевій пресі, що було своєчасним і цікавим, хотілося б більше бачити зацікавлених представників фінансових управлінь і відділів, але все одно проект пройшов вдало, бо у двох ОТГ маємо вже прийняті бюджетні регламенти (в інших двох вони на розгляді), а наша Чернігівщина лідирує в процесі прийняття бюджетних регламентів, які вже прийняті в 12 містах регіону.

«Хочу відмітити, що новоствореним громадам дійсно важко сьогодні працювати через велике навантаження (фінансове, адміністративне, правове) в умовах децентралізації, адже будь-якому лідеру ОТГ необхідна підтримка і розуміння населення, - додав пан Олександр, - але їх має втішати те, що маючи бюджетні регламенти і затвердивши статути, вони отримують можливість співпраці з європейською спільнотою та змогу залучення закордонних інвесторів».

На питання ж про факти недопущення громадян на сесії районних рад було надано відповідь, що це залежить від місцевого регламенту і є можливість подати заздалегідь заяву на присутність на сесії чи оскаржити це в судовому порядку.

А взагалі інші нагальні теми та питання стосовно відповідності життєвих реалій нормам права ще будуть озвучені згаданими вище представниками громадських організацій, тож слідкуйте за офіційними анонсами.

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.

На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52

У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.