Презентувано новий механізм підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках
Впровадження енергосервісу в житловому секторі області – тема семінару, який відбувся 20 червня в обласній державній адміністрації.

В обговоренні взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, директор Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг, керівники профільних підрозділів і установ області, очільники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інші.
Як повідомила Наталія Романова, аби стимулювати населення до запровадження енергоефективних заходів, на Чернігівщині діє обласна Програма, відповідно до якої фізичним особам, ОСББ і ЖБК компенсується відсоткова ставка «теплих кредитів» за рахунок обласного бюджету. На сьогодні відповідні договори про співробітництво укладені з державними банківськими установами – АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». Так, на відшкодування відсоткової ставки в обласному бюджеті на поточний рік передбачено мільйон гривень.
Читати також: З обласного бюджету відшкодовуватимуть відсоткові ставки за «теплими кредитами», отриманими в державних банках
Крім того, в обласному центрі діє Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки, в рамках якої на умовах співфінансування проводиться капітальний ремонт багатоквартирних житлових будинків. При цьому 70 % загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, частка співвласників будинків становить 30 %. Цьогоріч на реалізацію зазначеної Програми передбачено 8 мільйонів гривень.
Про нововведення та цьогорічний розподіл фінансування Державної програми «теплих» кредитів учасникам семінару розповів Олексій Корчміт.
Радник Голови Держенергоефективності також ознайомив присутніх з практичними аспектами застосування ЕСКО-механізму – нового інструменту підвищення енргоефективності в багатоквартирних будинках та планами ЕСКО-інвесторів стосовно реалізації цього механізму на Чернігівщині.
Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок досягнутої в результаті цього економії, тобто скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв.
– Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія та обмін думками і пропозиціями дасть новий поштовх для поширення інформації та впровадження енергозберігаючих заходів населенням Чернігівщини, – підсумувала заступник голови ОДА.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відзначили Українських добровольців всіх часів 16:13
14 березня на честь Захисників України визвольних змагань минулого вшанував пам’ять і поклав квіти від імені Українського інституту національної пам’яті та рухівців – борців за незалежність України в XX столітті до пам'ятного каменя «Борцям за волю України. Жовтень 1992 р.» у Чернігові регіональний представник Інституту.

Скільки переселенців отримали нове житло в 2025 році 16:09
Цього року вже понад 5 тис. сімей переселенців отримали компенсації у вигляді житлових сертифікатів на купівлю нового помешкання за державною програмою "єВідновлення".
Чернігівський автозавод запрошує на роботу 14:31
ТОВ «Чернігівський автозавод», що входить до складу корпорації «Еталон» і славиться виробництвом автобусів та тролейбусів, нагально потребує працівників.
Кібербулінг: що робити, коли вас або вашу дитину цькують в інтернеті 14:28
«Це просто жарт», «Не сприймай це так серйозно», «Та чого ти ображаєшся?» — чи доводилось вам чути ці слова після того, як вам сказали щось образливе?

Підпалювали залізничні об’єкти – за вчинення диверсій неповнолітні постануть перед судом 14:25
Ювенальними прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно п’ятьох неповнолітніх мешканців Ніжинського району за фактами вчинення диверсії, а також незакінченого замаху на диверсію в умовах воєнного стану, в період збройного конфлікту – вчинення підпалів і пошкодження об’єктів, що мають важливе народногосподарське та оборонне значення.