Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 19:16:04

В Чернігові поліція долучилася до відзначення Всесвітнього дня донора

15.06.2018   07:12

Поліція Чернігівщини готова ділитися з людьми не лише своїм досвідом і часом, а й у буквальному сенсі цього слова – кров’ю. Час від часу правоохоронці приходять на станцію переливання крові, а у Всесвітній день донора – традиційно збираються великим колективом.

«Ми часто звертаємося до людей, які мають рідкісні групи крові та резус-фактори. Особливо великий попит на кров у дитячому онкологічному відділенні. Потрібні кров, плазма, тромбоцити. У такі моменти правоохоронці завжди приходять на допомогу», - підкреслив головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко.

Буває так, що на здачі крові люди хочуть заробити і намагаються приховати свої хвороби. Натомість поліцейські, окрім того, що регулярно проходять медичне обстеження та мають досить хороше здоров’я, роблять це з добром у серці. Після здачі крові вони йдуть не в касу по гроші, а виконувати свій службовий обов’язок. Це зрозуміли як в Україні, так і у всьому цивілізованому світі, тому станції переливання крові зазвичай віддають пріоритет кадровим донорам.

У таких випадках здача крові не зовсім адресна, адже ніхто з правоохоронців не знає, чиє життя врятує його кров. От, наприклад, 14 червня вони прийшли здати кров, щоб вона комусь допомогла врятувати життя. А безпосередньо у приміщенні станції дізналися, що родич колеги перебуває в реанімації. Звісно, що поліцейські одразу відгукнулися надати допомогу адресно.

Також існує резерв «Банку крові» для правоохоронців.  Він створений на основі угоди, підписаної між комітетом Чернігівської обласної організації профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України з Комунальним підприємством «Чернігівська обласна станція переливання крові» щодо створення оперативного незнижуваного запасу донорської крові, її компонентів для надання гемокомпонентів поліцейським і працівникам, які проходять службу в Головному управлінні Національної поліції області.

Бувають пацієнти, яким потрібна кров чотирьох-п’ятьох донорів. Можливо, оцей гурт правоохоронців, який прийшов сьогодні здати кров, врятує життя десятьом дорослим, а може й двадцятьом дітям. Важко сказати напевне. Однак робити добрі справи потрібно не лише розшукуючи злочинців, а й допомагаючи тим, хто зазнав від них травм чи захворів з інших причин.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини 16:38

Вчергове окупанти поцілили по прикордонню Чернігівщини і Сумщини.

До уваги мешканців Чернігова і району!

До уваги мешканців Чернігова і району! 16:33

Сьогодні з 16:30 до 20:00 будуть проводитися нічні стрільби з використанням автоматичної стрілецької зброї на полігоні на околицях міста.

Як вимушені переселенці допомагають Менській громаді. Історія Світлани 14:51

Якщо людина мала сильну громадську свідомість та позицію до того, як почалось повномасштабне вторгнення, то вона її не позбувається і тепер, а навпаки - максимально адаптується в умовах війни на новому місці і допомагає громаді, яка її прийняла.

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини