Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 серпня, 11:50:49

Прокуратурою виявлено факт зловживання громадянами своїм правом на безоплатну приватизацію земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства

12.06.2018   07:26Агенцiя

Вивченням стану законності у сфері земельних відносин під час надання земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства Прилуцькою місцевою прокуратурою встановлено численні порушення вимог земельного законодавства при передачі земельних ділянок у власність громадянам у межах норм безоплатної приватизації.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 гектара.

В більшості випадків, особа отримує земельну ділянку у власність, повторно звертається до Головного управління Держгеокадастру для отримання земельної ділянки з таким же цільовим призначенням, яку в подальшому за договором купівлі – продажу продає іншій особі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 388 Цивільного кодексу України якщо майно за відплатним договором придбане у особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача у разі, якщо майно вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.

Тобто, від вказаних зловживань потерпає не тільки держава, а і особа, яка є добросовісним набувачем, і сплатила кошти за договором купівлі – продажу за земельну ділянку.

На даний час, у Прилуцькому міськрайонному суді відкрито провадження за позовною заявою Прилуцької місцевої прокуратури про визнання недійсним наказу, договору купівлі – продажу земельної ділянки та витребування її.
Крім цього, прокуратурою перевіряються всі факти порушення вимог земельного законодавства, за результатами перевірки та встановленні підстав, будуть вживатись заходи


За інформацією Прилуцької місцевої прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54

З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.

Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02

Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини