Припинено діяльність злочинної групи, яка організувала масштабну схему по ввезенню в Україну імпортних автомобілів і сільгосптехніки
В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України та операції «Рубіж-2018» було виявлено та ліквідовано центр мінімізації митних платежів, який за рахунок використання підконтрольних підприємств (в т.ч. підприємств-нерезидентів) надавав компаніям реального сектору економіки, які зареєстровані в Житомирській, Київській, Чернігівській областях та інших регіонах України, а також фізичним особам послуги з мінімізації податків і митних платежів при митному оформленні в режимі «імпорт» транспортних засобів.

Вже встановлено, що протягом 2016-2018 років учасниками схеми вносилися недостовірні відомості про фактичну вартість транспортних засобів, в інвойсах, які подавалися до митниць, вона вказувалася нижче в 2 - 2,5 рази, ніж реальна ринкова. Зловмисниками використовувалися реквізити підприємств імпортерів, підконтрольних підприємств-нерезидентів та експертні висновки підконтрольного суб'єкта оціночної діяльності, що дозволяло мінімізувати митні платежі і легалізувати транспортні засоби на митній території України.
Протягом 2016-2018 років загальна кількість імпортованих за такою схемою транспортних засобів склала близько 3,7 тис. одиниць митною вартістю понад 740 млн. грн. Орієнтовна сума завданих державі збитків становить більше 250 млн. грн.
Було проведено 12 санкціонованих обшуків, за результатами яких виявлено та вилучено готівкові кошти в еквіваленті 16,4 млн. грн. (420,8 тис. доларів США; 175,7 тис. Євро, 31,6 тис. грн); сідельний тягач «DAF» і 2 кузовні напівпричепи орієнтовною вартістю 1, 8 млн. грн, 384 транзитних автомобільних номерних знаків, 7 печаток і штампів підконтрольних підприємств, чекові книжки та банківські картки, документи та чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність.
Прес-служба Державної фіскальної служби України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).