Будівля Чернігівської поліції в аварійному стані. Перебувати там небезпечно для життя
Більш ніж сторічна споруда Чернігівського відділу поліції по вулиці Шевченка, 13 наразі у прямому сенсі слова тріщить по швах, а раптове падіння стіни у східному торці будівлі можливе у будь-який момент.

Приміщення Чернігівського відділення поліції було побудовано на початку 1900-х років, третій поверх надбудували у 1947 році. В останні кілька років стіни будівлі перекошуються дедалі більше, а опущений на підлогу будь-який круглий предмет — котиться до іншої стіни.
Згідно з висновками Чернігівської філії «НДІпроектреконструкція», будівля зношена та 87%. По-перше, саме приміщення було зведене для інших потреб (колись тут була конюшня та медична частина). Під приміщенням згнив колектор, і тепер під час дощу у підвалі завжди стоїть вода. Замість фундаменту — дерев’яні палі, розтріскалися стіни та похилилася підлога. Під час археологічних розкопок були знайдені підземні ходи (пустоти), а поруч велика та постійно завантажена транспортом вулиця Шевченка. Вся сукупність факторів особливо ефективно працює на руйнацію будівлі.
З деяких кабінетів людей вже відселили.
— Останні суттєві зміни в приміщенні були зафіксовані у 2013 році, коли були рясні опади. Зараз ми поставили маячки та відстежуємо ситуацію. За той час, доки я на посаді, змін не було, але будівля аварійна вже багато років, — підкреслив начальник Чернігівського відділу поліції Володимир Реберг.
На своїй посаді нинішній начальник поліції менше року, однак він одразу взявся за розв’язання проблеми із будівлею та ініціював проведення третьої експертизи (попередні робилися у 2006 та 2013 роках). Висновки невтішні — ремонтувати недоцільно, перебувати всередині небезпечно.
Сьогодні Чернігівський відділ поліції запросив до себе у гості місцеві телеканали, знімальні групи яких змогли на власні очі побачити приміщення не лише зовні, а й з середини. Величезні тріщини, що замазані цементом, та нахил підлоги на третьому поверсі вразив медійників. Ця ситуація вражає і три сотні людей, які щодня приходять на роботу, і тисячі містян, які шукають допомоги у поліції. Знають про ситуацію і у Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області, і в органах місцевого самоврядування (власники приміщення), і у високих столичних кабінетах.
Найголовніше зараз — якомога швидше перемістити поліцію міста Чернігова у безпечну адміністративну будівлю. Якою вона має бути? Щонайменше 3 тисячі квадратних метрів, де розмістилося б три сотні працівників, зброя та секретні документи, а поруч була б велика стоянка. Це обов’язково має бути центр міста, звідки поліція могла б швидко виїхати на виклик до будь-якого куточка міста, і куди було б зручніше добиратися заявникам.
Керівництво Чернігівського відділу поліції та понад три сотні працівників прагнуть якомога швидшого розв’язання проблеми, бо ніхто не хоче повторення ситуації із гуртожитком на Попудренка, 16. Не можна допускати ані людських жертв, ні паралічу роботи міської поліції.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.