Обачність та обережність при виборі контрагентів не завадить
Як розповіли в Управлінні аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області, за результатами моніторингу діяльності одного з підприємств реального сектору економіки встановлено формування податкового кредиту від підприємства з ознаками «фіктивності».
Так, Підприємство-замовник, що виробляє електрообладнання, здійснюючи пошук складових для термінового виконання замовлення, придбало їх у Підприємства - постачальника, яке створено невстановленими особами.
Зокрема, громадянин, який зазначений в реєстраційних документах Підприємства - постачальника як засновник та директор, виявився непричетним до створення цього підприємства та ведення останнім будь-якої господарської діяльності, не замовляв печатки, не отримував ключі електронного цифрового підпису.
Враховуючи наявну доказову базу, яка свідчить про нереальність здійсненої операції, податківцями проведено документальну перевірку.
Під час перевірки встановлено відсутність укладеного договору постачання між вказаними підприємствами. Слід зазначити, що у відповідності до вимог Господарського Кодексу України умови про предмет у господарському договорі повинні визначати вимоги до якості продукції, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів.
Підприємством-замовником не враховано те, що у разі відсутності укладеного договору зазначені та інші норми законодавства не дають можливості відповідальним службовим особам «замовника» бути обізнаними про ділову репутацію на ринку відповідних товарів та про дійсне джерело походження товарів, що купуються у «постачальника» для їх подальшої реалізації, чи в якості сировини для виробництва готової продукції.
Отже, Підприємством–замовником не дотримано принципу обачності та обережності при виборі контрагентів.
За результатами проведеної перевірки підприємству реального сектору економіки донараховано близько 200 тисяч гривень податку на додану вартість.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).