До платників податків сфери обігу підакцизних товарів застосовано штрафних санкцій на понад 400 тисяч гривень
Фахівцями управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом січня - травня поточного року проведено 39 перевірок суб'єктів господарювання, які займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами.
За результатами таких перевірок виявлено 37 фактів порушень законодавства та застосовано штрафних санкцій на суму 443,8 тис грн.
За словами заступника начальника управління - начальника відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Головного управління ДФС у Чернігівській області Миколи Любочкіна, найбільш розповсюджене порушення законодавства серед перевірених платників податків - це здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої (законодавством передбачено застосування штрафних санкцій у розмірі від 10 тис грн).
Також мають місце і таки порушення законодавства, як торгівля алкогольними напоями маркованими підробленими марками акцизного податку; торгівля тютюновими виробами за цінами вищими за встановлені максимальні; торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії; торгівлі алкогольними напоями на розлив для споживання на місцях, що не мають статусу закладів громадського харчування; роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії; роздрібна торгівля алкогольними напоями із застосуванням реєстратора розрахункових операцій, не зазначеного в ліцензії; подання звітності до органів виконавчої влади, що містять недостовірні відомості.
Крім того, в поточному році анульовано 10 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на підставі порушення суб’єктами господарювання вимог ст. 15-3 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами, а саме продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років.
Останні новини Чернігівщини
Здоров’я працівників та безпечні умови праці – у фокусі діалогу з бізнесом 13:15
Безпечне робоче середовище — це не лише вимога законодавства, а й важлива складова відповідального ведення бізнесу.
Для лікарень області надійшли ліки та спецобладнання від благодійників на майже два мільйони гривень 12:54
Наприкінці липня у Чернігівську область доставлено велику партію медикаментів, ортопедичних виробів та сучасного високотехнологічного устаткування.
У Чернігівському медичному центрі сучасної онкології встановлюють третій лінійний прискорювач 12:12
Цей апарат дасть змогу охопити ще більше пацієнтів. Лінійний прискорювач дозволяє проводити високоточну променеву терапію, що в рази збільшує шанси онкохворих на одужання.
На Чернігівщині продовжують реалізацію проєкту щодо підтримки дітей полеглих захисників та захисниць 11:45
Днями у Чернігові відбулася робоча нарада під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка щодо реалізації проєкту підтримки дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Ініціатива започаткована ПрАТ «Авіакомпанія «Українські вертольоти».
За місяць обов’язкової евакуації з прикордоння Чернігівщини виїхала понад сотня осіб 11:14
З 1 липня цього року, відколи оголошено обов’язкову евакуацію з 19 населених пунктів області, евакуйовано 101 людину, зокрема 30 дітей і 9 маломобільних громадян.