Бійця Андрія Лебедєва поховають на рідній землі. Цього дня Чернігів буде у жалобі
У середу, 25 квітня, у Чернігові в Катерининській церкві об 11 годині відбудеться прощання з Андрієм Лебедєвим, кулеметником 13-го окремого мотопіхотного батальйону (на момент загибелі воїна батальйон підпорядковувався 1-й окремій танковій бригаді).
Андрій Лебедєв народився 6 червня 1980 року в місті Ярославлі у Росії, згодом сім’я переїхала до України.
Закінчив Чернігівську школу № 32, потім професійно-технічний заклад № 1 міста Чернігова.
Строкову військову службу проходив у складі частини Національної гвардії України в місті Сімферополі (АР Крим), за військовою спеціальністю — кулеметник.
Після служби в армії працював експедитором.
У квітні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Рядовий, кулеметник 1-ї мотопіхотної роти 2-го мотопіхотного взводу 13-го мотопіхотного батальйону. З травня цього ж року воював у зоні проведення АТО.
Загинув 29 січня 2015 року під час відбиття танкової атаки ворога на блокпосту 1301 (позиція «Вовк») у районі міста Вуглегірськ Артемівського району Донецької області. Тоді разом з Андрієм загинули ще троє наших земляків-чернігівців. Їх тіла бойовики віддали рідним. А от Андрій тривалий час вважався зниклим безвісти. Згодом його поховали як тимчасово невстановленого захисника України. І лише нещодавно ідентифікували за експертизою ДНК.
У бійця залишилися старенька мати, яка так і не дочекалася свого сина.
Для вшанування пам’яті Андрія Лебєдєва та пам’яті військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, мирних жителів на сході України, у Чернігові 25 квітня оголошено День жалоби.
Відповідне розпорядження підписав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
На знак скорботи за загиблим на будівлях і спорудах органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міста буде приспущено Державний Прапор України з чорною стрічкою.
Цього дня обмежується проведення розважально-концертних заходів на території міста, заборонено звучання розважальної музики на ринках, у закладах торгівлі та ресторанного господарства, в громадському транспорті, вуличного мовлення.
Вічна пам’ять і шана Героям!
Останні новини Чернігівщини
Веслувальники Чернігівщини – серед призерів фіналу Командного чемпіонату України 08:34
З 15 до 19 липня у місті Умань відбувся фінал Командного чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат з веслування на байдарках і каное.
28 липня: цей день в Україні і світі 07:58
День 1615 Російська агресія - Day 1615 Russian aggression
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28
В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.
Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.