Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 06:50:33

Навчають, як захищати права дітей

20.04.2018   08:18Агенцiя

В обласному центрі стартував дводенний семінар-тренінг «Діяльність місцевої влади щодо захисту прав дітей» для представників районних служб у справах дітей, об’єднаних територіальних громад.

До роботи долучилися виконавчий директор Представництва благодійної організації «Надія і житло для дітей» Надія Татарчук, начальник Служби у справах дітей ОДА Людмила Зеленько, директор Сіверського центру післядипломної освіти Володимир Бойко.

Відкрила захід заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова. Вкотре вона наголосила на персональній відповідальності посадових осіб, які здійснюють соціальний захист дітей та підтримку сімей, а також скоординованості дій усіх дотичних управлінь.

Сумнозвісна подія, що сталася минулого місяця у Ніжинському районі, коли внаслідок жорстокого поводження дорослих загинула дворічна дівчинка, показала відсутність фахового підходу та взаємодії відповідних служб.

— Механізм співпраці на місцях не спрацював. Як наслідок  – загибель маленької дитини, яка потрапила у складні життєві обставини. Подібні ситуації — пересторога для кожного з нас. Маємо не тільки їх попередити, а й бути у повній готовності допомогти кожній дитині та родині, які цього потребуватимуть, — акцентувала Наталія Романова і додала, що лише у 2018 році на Чернігівщині 87 дітей взято на облік служб у справах дітей. Тож пильність не слід втрачати в жодному разі.

Особливу увагу під час сьогоднішнього семінару приділили обговоренню основних положень Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, плану заходів з реалізації її першого етапу, ключових завдань, що покладені на органи місцевої влади та місцевого самоврядування.

Надія Татарчук, зокрема, наголосила, що деінституціалізація — це перехід до системи, яка забезпечує догляд і виховання дитини у сімейному та наближеному до сімейного середовищі.

На наступному етапі навчання фахівці детально обговорять форми альтернативного догляду дітей та підтримки сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також основні засади функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).