Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 грудня, 16:04:13

Прокурор області, заступник Міністра юстиції та народний депутат відвідали Державну установу "Чернігівський слідчий ізолятор"

11.04.2018   15:14Агенцiя

10 квітня прокурор області Володимир Комашко із заступником Міністра юстиції України Денисом Чернишовим та народним депутатом України, головою підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи Верховної Ради України Юрієм Мірошниченком здійснили особистий прийом в’язнів у Чернігівському слідчому ізоляторі та вивчили діяльність установи попереднього ув’язнення.

Участь у перевірці стану дотримання конституційних прав в’язнів взяли представники засобів масової інформації регіонального та загальнодержавного рівня, група правозахисників, науковці, працівники апарату Міністерства юстиції України та прокурори регіональної прокуратури.

Особистому прийому передувало здійснення обходу майже усіх приміщень установи, призначених для забезпечення належного тримання ув’язнених на час їх перебування в установі, в тому числі: харчоблок, банно-пральний комбінат, кімнати короткострокових та тривалих побачень, камерні приміщення для перебування ув’язнених жінок з дітьми, осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, неповнолітніх в’язнів. Оглянуто приміщення карцерів, кімнат роботи зі слідчими та захисниками.

Значну увагу приділено стану матеріально-побутового забезпечення, зокрема дотримання норм жилої площі, достатності освітлення, доступу свіжого повітря, якості харчування, температурного режиму, водо-, енергопостачання тощо.

За умов розпочатого Мінюстом процесу реформування сфери медичного забезпечення в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань, окремо вивчено дотримання порядку надання медичної допомоги в’язням, організацію процесу лікування у медичній частині установи, співпраці з територіальними закладами охорони здоров’я.

Констатовано недостатнє фінансування установи передусім з питань оновлення матеріально-технічної бази, енергозбереження, забезпечення ліками, ремонту приміщень слідчого ізолятора тощо.

У ході реалізації заходів особистого прийому під час спілкування з в’язнями надані докладні роз’яснення чинного кримінального процесуального законодавства та проектів змін до законодавства про попереднє ув’язнення, Кримінально-виконавчого кодексу України. На усні клопотання засуджених роз’яснено порядок оскарження судових рішень, що набрали законної сили та положення «старого» КПК України (1961 року).

За наслідками перевірки прокуратурою області внесено документ реагування.

Остаточне вирішення питань, порушених у зверненнях, контролюється регіональною прокуратурою.


Довідково:
Державна установа «Чернігівський слідчий ізолятор» - установа попереднього ув’язнення, призначена для тримання 375 осіб, станом на час перевірки перебувало 366 в’язнів, у т.ч. 5 неповнолітніх, 9 жінок, 12 засуджених до довічного позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ