Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 23:26:04

Чернігівщині загрожують паводки у восьми районах

06.04.2018   09:00Агенцiя

Розпочався розлив Десни та Дніпра. За прогнозами обласного гідрометцентру, від цього можуть постраждати жителі майже 50 сіл у восьми районах області. Експерти припускають, що цьогорічна гідрологічна ситуація і її наслідки можуть бути схожими на водопілля 2013 року.

На Дніпрі можливе досягнення і тривале перевищення небезпечних позначок у Ріпкинському та Чернігівському районах. Висока ймовірність відрізання деяких сіл від основних шляхів сполучень, затоплення ділянок доріг місцевого значення, часткові затоплення територій, об’єктів, приватних садиб у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві Дніпра і Сожу.

Тривалий час утримуватиметься затоплення заплави Десни біля Новгорода-Сіверського. Очікується початкове підтоплення водами Десни низькорозташованих садиб населених пунктів у Новгород-Сіверському, Коропському, Куликівському, Сосницькому, Менському, Городянському районах.

Так, відрізати водою і порушити транспортне сполучення повінь може з селом Малий Дирчин Городнянського району, селами Дібровка, Куковицьке, Остапівка, Овчарівка, Луки Менського району, села Бондарівка, Бутівка, Велике Устя, Гапішківка, Долинське, Кнути, Костирів, Пекарів, Польове, Синютин, Старобутівка, Якличі Сосницького району. В самій Сосниці та селі Мале Устя очікується підтоплення будинків. У Коропському районі (в селищах Короп та Лиса Гора) та в Куликівському районі (селах Ковчин і Кладьківка) можливе порушення транспортного сполучення.

У Новгород-Сіверському районі із селами Бирине, Кудлаївка, Підгірне, Прокопівка також можливе порушення транспортного сполучення. Така ж проблема прогнозується і в Ріпкинському районі, а саме в селищах Любеч та Радуль, селах Кам’янка, Клубівка, Кукарі, Неданчичі, Нова Папірня, Новосілки, Плехтіївка, Старі Яриловичі, Суслівка.

В Чернігівському районі можливе підтоплення будинків у селах Загатка, Мньов, Повідов, Прохорів, Пустинки, Шмаївка, Старик.


А найвищі рівні весняної повені у 2018 році очікують:

– Дніпро від Неданчичів до Дніпровського – 15-25 квітня;

– Десна від Новгород-Сіверського до Розльот – 10-20 квітня; від Розльот до Чернігова – 20-30 квітня, від Чернігова до Літок – 25 квітня-05 травня;

– Сейм від Рильська до Мутина – 15-20 квітня.

У самому ж Чернігові максимальні рівні води весняної повені Десни очікуються в інтервалі 600-660 см над нулем поста.


Марія Пучинець

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини