Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:57:21

Згідно нового закону, перевіряти підприємства будуть без попередження

04.04.2018   14:58Агенцiя

4 квітня набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042)».

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Згідно даного закону, контролюючі органи зможуть перевіряти підприємства без попередження власника. Періодичність таких перевірок буде залежати від ступеню ризику для життя і здоров’я працівників. Наприклад, суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал.

За новим законом, інспектори проводитимуть перевірки згідно уніфікованих актів перевірки. Документи міститимуть вичерпну кількість питань для перевірки і будуть публічними. Також інформація про підприємство, на якому виявлена небезпечна продукція будуть публікуватися на сайті Держпродспоживслужби.

Штрафи для порушників також будуть збільшені. Наприклад, за виробництво або зберігання продуктів чи кормів без отримання експлуатаційного дозволу — штраф 111 690 грн для юридичних осіб, 74460 грн — для фізичних осіб.

При виявленні фактів, що загрожують життю чи здоров’ю людини, інспектор може призупинити роботу підприємства строком до 10 днів. Перевірятися можуть не лише виробничі підприємства, а й склади та магазини. Закон також дозволяє відеофіксацію перевірки, як власником так й інспектором.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.