Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 15:13:50

Впровадження стимулюючого регулювання та перегляду рівнів тарифів на передачу, постачання електроенергії обговорено в облраді

04.04.2018   12:45Агенцiя

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук провів круглий стіл щодо впровадження стимулюючого регулювання для енергопередавальних та енергопостачальних компаній.

Відкриваючи засідання стосовно запровадження на Чернігівщині так званих RAB-тарифів, Валентин Мельничук зауважив, що вперше за круглим столом відбувається діалог енергетиків та споживачів, підприємців-товаровиробників. Ініціатором проведення зустрічі стали члени Коаліції «Сіверщина», які звернулися до депутатів обласної ради.

За словами керівника, впровадження стимулюючого регулювання спрямовується на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж, але при цьому важливо забезпечити стабільну роботу економіки і досягнути взаєморозуміння між споживачами та енергетиками.

Учасники зібрання заслухали голову правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимира Ткача, а також заступника технічного директора з високовольтних мереж Сергія Полішка, директора з капітального будівництва Ігоря Синявського, комерційного директора Романа Бондаря та фінансового директора Ірину Сороку. Виступаючі наголошували, що переважна більшість електричних мереж зношені та знаходиться в незадовільному стані. Обладнання, трансформатори, тисячі кілометрів електроліній, зокрема 150 тисяч дерев'яних електроопор давно, відпрацювали свій ресурс. Внаслідок цього відбувається знеструмлення та ускладнюється забезпечення надійного, безперебійного постачання електроенергії споживачам.

Зазначалося, що при діючих тарифах складно проводити оновлення та модернізацію інфраструктури електророзподільчих мереж, лише на заміну лічильників потрібно приблизно 50 років.

Для розвитку енергетичної сфери необхідні значні фінансові ресурси, а перехід на стимулююче тарифоутворення дозволить залучити інвестиції, підвищити енергоефективність, надійність і якість послуг.

Під час дискусії за круглим столом свою позицію висловили представники Коаліції «Сіверщина», працівники промислових підприємств області. Вони не підтримали реформування по введенню RАВ-регулювання, оскільки це призведе до значного збільшення тарифу на електроенергію. І це при тому, що тариф на електроенергію вже переглядався декілька разів та упродовж кількох останніх років збільшився майже втричі.

За словами голови регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Сергія Берестового, введення RAB-тарифів призведе до підвищення тарифів на електоренергію і відповідно збільшення собівартості товарів і послуг, тому продукція Чернігівських підприємств стане неконкурентоспроможною.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Сергій Сергієнко, керівник депутатської фракції Політичної партії «Наш край» Ольга Чередник, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Анатолій Хавило, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Дмитро Іванов, представники Чернігівської міської ради, вищих навчальних закладів, ЗМІ.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.