Поліція повторно затримала зловмисницю, на рахунку якої три десятки шахрайств
Інтернет-шахрайка з Семенівки, яку вирахували поліцейські, обдурила три десятки українців з різних областей держави, пропонуючи купити віртуальний набір посуду.
Оперативники Семенівського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області вдруге затримали підозрювану у скоєнні 30 інтернет-шахрайств. Жителька райцентру придумала просту, але ефективну схему видурювання грошей – розмістила на сайті оголошень повідомлення про продаж набору посуду за «акційною» ціною і вимагала за неіснуючий товар передоплату. Коли отримувала гроші (від однієї до п’яти тисяч гривень), переставала виходити на зв'язок із клієнтом.
Минулого року поліція викрила спритницю і справа дійшла до суду, але восени жінка підпала під амністію.
Цей поворот долі вона використала для того, щоб знову взятися за старе і взимку почала розміщати такі ж оголошення про продаж неіснуючого посуду.
Про ступінь зухвалості шахрайки говорить хоча б той факт, що для отримання грошей від обдурених клієнтів спритниця використовувала банківську картку своєї дитини, на яку нараховувалася допомога. Був у зловмисниці і свій «пунктик» - вона не хотіла мати справи із покупцями з рідної Чернігівщини.
Коли до поліції почала надходити інформація про чергові випадки Інтернет-шахрайств, оперативники одразу упізнали знайомий «почерк» лиходійки. Жінка у скоєному зізналася та надала правдиві свідчення, з її слів, йдеться про три десятки обдурених українців з різних областей держави.
Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.