Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 13:21:54

Час розписувати писанки… провели майстер-клас для безробітних

02.04.2018   16:13Агенцiя

30 березня в рамках культурно – просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» у Чернігівській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу «Берегиня».

Цього разу захід було приурочено до одного з найбільших православних свят - Великодня.

Своїми знаннями та уміннями писати пасхальну писанку з безробітними жінками поділилися керівники гуртків прикладного мистецтва Чернігівського районного будинку школяра (с. Киїнка), майстрині з техніки розпису писанок та виготовлення пасхальних прикрас - Оксана Кузьменко та Марина Грабовець. Вони займаються цим видом мистецтва давно, і знають про писанки, їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису в різних регіонах України безліч цікавого.

За словами майстринь, писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси. Вона має дохристиянське походження і зародилася в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом. Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. Вони вважали писанку оберегом, який має обрядове та магічне значення.

Сучасні майстрині переконані, щоб звичайне яйце перетворилося на писанку, потрібно трохи терпіння й гарний настрій.

«Для людини, необізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що ця справа складна і під силу лише тому, хто гарно малює. Не бійтеся, спробуйте, і ви обов’язково досягнете успіху!», - такими словами розпочали майстер-клас з писанкарства майстрині.

Під час заходу безробітнідізналися про зміст зображених символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.


Чернігівський обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.