Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 грудня, 04:30:16

До міського управління архбудконтролю можна звернутися як безпосередньо, так і через Центр надання адміністративних послуг

28.03.2018   12:53

Про особливості прийняття у поточному році в експлуатацію об’єктів будівництва, зведених без дозволу на виконання будівельних робіт (так звану «будівельну амністію»), розповіла начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Людмила Шкуріна 27 березня на розширеній нараді, що проходила в Чернігівській міській раді.

«Будівельна амністія», яка  передбачена внесеними змінами до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», розповсюджується на об’єкти незначного класу наслідків.

Зокрема, на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру.

Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.

Легалізувати такі об’єкти буде можливо за умови, що вони відповідають будівельним нормам та цільовому призначенню земельних ділянок, на яких розташовані.

За словами Людмили Шкуріної, «Будівельна амністія» – це дуже важливий крок на зустріч людям, які одразу не оформили дозвільні документи на будівництво або на перебудову свого будинку чи інших споруд. Управління готове надавати допомогу при зверненні мешканців міста по зазначеному питанню. Такі заяви розглядатимуть протягом 10-ти робочих днів і за результатами технічного обстеження прийняття рішення щодо введення об’єкта в експлуатацію.

Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю міської ради на нараді також звернулася до суб’єктів містобудування з закликом дотримуватися вимог містобудівного законодавства для уникнення проблем, пов’язаних з будівництвом. У свою чергу, управління завжди готове надавати консультації з будь-яких питань. Отримати їх можна, звернувшись як у Центр надання адміністративних послуг міста Чернігова (м. Чернігів, Рокоссовського, 20-А, місце №24, тел. (0462) 65-19-18), так і за місцезнаходженням Управління (вул. Івана Мазепи, 19, м. Чернігів, 14017).

Крім того, управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради за 2017 рік здійснені такі повноваження:
-        проведення планових перевірок - 19;
-        проведення позапланових перевірок – 199, з яких на 63 складено службові записки;

-        видання приписів про зупинення виконання підготовчих та будівельних робіт - 25;
-        видання приписів про усунення виявлених порушень - 49;
-         кількість звернень громадян отриманих та розглянутих управлінням –177;
-         кількість об’єктів введених в експлуатацію – 307, серед яких 14 багатоповерхових житлових будинків загальною площею 83879,1 кв м.

Надходження від сплати всіх сум штрафів та сплати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єктів (ІV категорія складності), відповідно до Бюджетного кодексу України зараховуються до місцевого бюджету.

Станом на сьогоднішній день загальна сума штрафів стягнутих по постановах винесених в 2017 році та оплата за видачу сертифікатів у 2017 році складає – 1352, 93 тис. грн, при цьому загальна сума видатків за 2017 рік по управлінню складає 1319, 32 тис. грн.


Довідково:

Управління державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради утворене рішенням сесії Чернігівської міської ради від 11 серпня 2016 року. Фактично управління почало здійснювати свої повноваження на початку лютого 2017 року, коли відбулося підписанняДержавною архітектурно-будівельною інспекцією України та Чернігівським міським головоюАкту щодо передачі повноважень новоствореному управлінню.

На час набрання повноважень штат управління налічував 5 посадових осіб місцевого самоврядування, станом на сьогодні працює вже 10 осіб. Основним завданням Управління є здійснення відповідно до законодавства України державного архітектурно-будівельного контролю, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності.Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку "Я у безпеці з МВС" 15:35

Сьогодні один із чернігівських Пунктів Незламності став осередком не тільки тепла та світла, але й творчості та навчання.

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини  у листопаді 2022 року

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини у листопаді 2022 року 14:43

У листопаді поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,8 млрд грн податків та зборів, що на 27,6 відс. або на 384 млн грн більше, ніж у листопаді минулого року.

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство 14:41

Відсторонення міського голови Чернігова Владислава Атрошенка від посади за рішенням суду - безпрецедентний випадок в історії незалежної Україні, який носить політичний характер і несе загрозу місцевому самоврядуванню, демократії та правам всіх громадян України. З такою заявою виступило правління Асоціації міст України

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників 14:36

Саме стільки громадян області забезпечено роботою, з них близько 700 оперативно, до набуття статусу безробітного.

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину 10:23

Перспективи співпраці щодо відбудови Чернігівської області обговорили сьогодні на онлайн-зустрічі перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем та чилійський архітектор Крістіан Віттіг. Участь у зустрічі також взяли представники профільних структурних підрозділів ОВА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини