Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 грудня, 00:57:22

Найбільше в області "доступних ліків" отримали на Сосниччині, найменше з- у Бобровицькому районі

28.03.2018   10:08Агенцiя

З лютого 2018 року Кабінет Міністрів України розширив перелік препаратів, що входять до урядової програми «Доступні ліки», збільшивши його на 20%.

В оновленому переліку 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми (раніше до програми були включені 198 препаратів), які застосовуються для амбулаторного лікування. Стало більше на 24 препарати від серцево-судинних захворювань, на 14 — від діабету ІІ типу, на 3 — від бронхіальної астми.

До програми включені препарати 48 виробників: 30 іноземних та 18 українських.

Безкоштовно за рецептом лікаря можна отримати в аптеці 47 препаратів з оновленого переліку. Найдешевший з них — «Еналаприл» українського виробництва (від серцевих захворювань), який коштує 4,76 гривні, найдорожчий, вартістю 878,54 гривні — «Пульмікорт» шведського виробництва (від бронхіальної астми).

Вартість цих препаратів повністю компенсує держава, їх надають безкоштовно, за інші препарати пацієнт здійснює доплату. Гроші за надані громадянам ліки за цією програмою держава перераховує аптечним закладам.

На 2018 рік на «Доступні ліки» для жителів Чернігівщині було виділено понад 26 мільйонів гривень державної цільової субвенції. Станом на 15 березня виписано 146 647 рецептів на ліки, вартістю майже п’ять мільйонів гривень. Середня вартість рецепта склала 44,19 гривні.

Найактивніше можливостями програми послуговуються у Сосницькому районі — використано 130,78% призначень на перший квартал, у Варвинському — 99,97% та у м. Чернігові — 94,49%. Найменше виписано «доступних ліків» у Бобровицькому (35,46%), Ніжинському (43,57%) та Городнянському (44,26%) районах.

В області постійно зростає кількість аптек, залучених до реалізації програми: якщо у січні цього року їх налічувалося 142, то у березні — вже 151. При цьому у Семенівському, Срібнянському і Талалаївському районах у впровадженні програми беруть участь лише по одній аптеці.

За розрахунками Управління охорони здоров’я ОДА, найкраще співвідношення кількості населення та числа задіяних у програмі аптек склалося у Корюківському районі: на кожну аптеку-учасника програми там припадає 3822 людини, у Куликівському районі — 4191 людина, у м. Ніжині — 4412. Натомість у Семенівському районі до такої аптеки мають звертатися 17747 осіб, у Бобровицькому — 16360, у Борзнянському — 15635.

Реалізація урядової програми «Доступні ліки» в області триває.


За даними Управління охорони здоров’я ОДА

Останні новини Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини 16:38

Вчергове окупанти поцілили по прикордонню Чернігівщини і Сумщини.

До уваги мешканців Чернігова і району!

До уваги мешканців Чернігова і району! 16:33

Сьогодні з 16:30 до 20:00 будуть проводитися нічні стрільби з використанням автоматичної стрілецької зброї на полігоні на околицях міста.

Як вимушені переселенці допомагають Менській громаді. Історія Світлани 14:51

Якщо людина мала сильну громадську свідомість та позицію до того, як почалось повномасштабне вторгнення, то вона її не позбувається і тепер, а навпаки - максимально адаптується в умовах війни на новому місці і допомагає громаді, яка її прийняла.

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини