Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 грудня, 05:17:37

Минулоріч на Чернігівщині захворюваність на туберкульоз знизилася на 11 відсотків

27.03.2018   20:08Агенцiя

Про це повідомив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш під час прес-брифінгу вчора, 26 березня. Більш ніж на чверть зменшилася захворюваність на туберкульоз серед неповнолітніх.

На понад 17 % знизилася смертність від цієї хвороби, кількість хворих з рецидивами зменшилася майже в 5 разів.

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі. На Чернігівщині також відбулися інформаційні заходи, під час яких акцентувалася увага на проблематиці подолання цієї хвороби в області.

Основне завдання медиків у боротьбі з туберкульозом – своєчасне виявлення та діагностика недуги, в першу чергу, мікробіологічними методами. Так, упродовж 2017 року зазначеним методом на Чернігівщині обстежено 3041 особу з підозрою на туберкульоз, виявлено – 113 хворих, або 3,7 %.

Стаціонарними і пересувними флюорографами в минулому році обстежено близько півмільйона мешканців області (98 % від підлягаючих обстеженню). При цьому виявлено 247 хворих на туберкульоз (48,6 % від усіх нових випадків ТБ).

Загалом профілактичними обстеженнями охоплено більше половини дорослого населення Чернігівщини – найменше в Ніжинському районі (437 обстежених на 1000 осіб), найбільше в Куликівському (598 на 1000 осіб).

Один з ключових заходів контролю за туберкульозом – забезпечення ефективного лікування хворих як в стаціонарі, так і на амбулаторному етапі.

Як зазначив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун, на сьогодні на Чернігівщині проживає близько тисячі осіб, хворих на туберкульоз. Частина з них виліковується. Складнішою є ситуація з пацієнтами, у яких ця хвороба поєднується з ВІЛ-інфекцією.

Наразі в області функціонують 6 обласних спеціалізованих медичних закладів, які займаються лікуванням хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз і співпрацюють з цих питань. З липня всі ці заклади планують об’єднати в одну службу.

За словами Миколи Дейкуна, показник успішного лікування на стаціонарному етапі – 85 % для чутливого і 72 % для хіміорезистентного туберкульозу. Слабкою ланкою є контроль за прийомом ліків пацієнтами поза межами медичних закладів. Тому в області активно впроваджуються сучасні пацієнт–орієнтовані моделі амбулаторного лікування. Зокрема, медико-соціальний супровід хворих з чутливим (проліковано 85 осіб) і хіміорезистентним (проліковано 93 особи) туберкульозом, скайп-зв’язок (41 особа). Грошову компенсацію проїзду до ДОТ-кабінету отримали 25 хворих.

Окрім цього, триває активна підготовка фахівців сімейної медицини, які зможуть надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам під час амбулаторного лікування.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку "Я у безпеці з МВС" 15:35

Сьогодні один із чернігівських Пунктів Незламності став осередком не тільки тепла та світла, але й творчості та навчання.

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини  у листопаді 2022 року

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини у листопаді 2022 року 14:43

У листопаді поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,8 млрд грн податків та зборів, що на 27,6 відс. або на 384 млн грн більше, ніж у листопаді минулого року.

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство 14:41

Відсторонення міського голови Чернігова Владислава Атрошенка від посади за рішенням суду - безпрецедентний випадок в історії незалежної Україні, який носить політичний характер і несе загрозу місцевому самоврядуванню, демократії та правам всіх громадян України. З такою заявою виступило правління Асоціації міст України

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників 14:36

Саме стільки громадян області забезпечено роботою, з них близько 700 оперативно, до набуття статусу безробітного.

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину 10:23

Перспективи співпраці щодо відбудови Чернігівської області обговорили сьогодні на онлайн-зустрічі перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем та чилійський архітектор Крістіан Віттіг. Участь у зустрічі також взяли представники профільних структурних підрозділів ОВА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини