Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 20:21:27

До 100-річчя проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки: круглий стіл у Чернігові

27.03.2018   07:57Агенцiя

25 березня в Чернігові пройшов «круглий стіл»: «Відродження незалежності Білорусі та України: історичні паралелі» з нагоди 100-річчя прийняття Третьої статутної грамоти Ради БНР, якою проголошувалася незалежність Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918 року).

Організатори - Фундація «Вільні Люди», Сіверський інститут регіональних досліджень, Сіверський центр післядипломної освіти.

З цієї нагоди до Чернігова завітали білоруські історики – Валентина Лебедєва та Володимир Ляховський, їх підтримали українські колеги та представники громадськості. Вони дізналися про маловідомі сторінки минулого дружнього народу – про формування її владних інституцій ті діяльності уряду, про перші військові формування, історію створення білоруського національного прапора, дебати навколо герба Погоня, україно-білоруські відносини сторічної давнини…

Під час зустрічі Валентина Лебедєва презентувала свою нову книгу «Покликана свободою: нарис життя і діяльності Палути Бадуновой», що викликала значний резонанс у Гомелі. Присвячена непересічній та трагічній постаті білоруського національного відродження, однієї з лідерів білоруської партії есерів, заступнику голови Ради БНР та Народному секретарю (міністру) опіки.

«Історія боротьби української та білоруської провідної верстви, за утвердження державної незалежності, мають чимало паралелей», - зазначив чернігівський громадський діяч та краєзнавець Олександр Ясенчук, - «але є й відмінності, як наслідок – різний результат».

Як зазначалося під час дискусії, нині Україна, хоча й з великими труднощами, через кров та війну виборює реальну незалежність, натомість Білорусь втратила поступ у розвитку демократичних інституцій. Але погляди України, повинні повсякчас бути зверненні на Білорусь – найближчого нам ментально сусіда, країну з якою ми перебували в одній державі більше півтисячоліття. Ще Юрій Липа зазначав що з точки зору геополітики, вісь Балтика-Чорне море, є противагою агресивним устремлінням зі сходу та заходу.


Прес-служба чернігівського осередку «Вільні Люди»

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».