Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 травня, 17:36:21

Прокуратура відстоює інтереси держави у сфері земельних правовідносин

27.03.2018   07:34

Прокуратурою області виявлено факт передачі земельної ділянки площею понад 150 га сільськогосподарських угідь орієнтовною вартістю 4 млн. грн. в оренду одному з сільськогосподарських товариств у Менському районі з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

Встановлено, що при укладанні договору оренди з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку (вартість) земельної ділянки, хоча цю обставину законодавством визначено як істотну умову угоди.

Це пов’язано з тим, що розмір орендної плати визначається у відсотковому відношенні саме від нормативної грошової оцінки (вартості) земельної ділянки.
Як результат, до місцевого бюджету не надходили значні суми коштів у вигляді орендної плати.

На усунення порушень прокуратурою області скеровано відповідний позов до господарського суду з вимогою визнати укладений договір оренди недійсним.

У ході розгляду справи між відповідачем та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності, укладено мирову угоду. За її умовами передбачено розроблення технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки з подальшою компенсацією сільгосппідприємством недоотриманої місцевим бюджетом орендної плати. За згодою сторін збільшено і розмір орендної плати – до 12% від вартості ділянки. Судові витрати по справі покладено на відповідача.
   
Враховуючи врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, ухвалою господарського суду Чернігівської області від 22.03.2018 провадження у справі за позовом прокурора припинено з одночасним затвердженням мирової угоди.
   
Таким чином, завдяки прокурорському втручанню, місцевий бюджет однієї з сільських рад Менського району отримає додаткові надходження від оренди земельної ділянки.
   
На сьогодні в судах перебуває ще ряд позовів вказаної категорії, тож робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 10:48

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.

СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України

СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37

Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України

На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33

Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька

Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі

Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12

Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.

 Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів

Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30

За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.