Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:05:56

Наркотики у шкарпетках, сім-карти у вершковому маслі, мобільні телефони не дісталися своїх адресатів. ФОТО

27.06.2012   11:28Агенцiя

Більш ніж 45 літрів спиртного, 46 мобільних телефонів, 131 колючо-ріжучий предмет та 14 грамів наркотичних речовин – такий список заборонених речей вилучено в колоніях та СІЗО Чернігівської області. Це трапляється бо, ув’язненні бажають жити як і до в’язниці, тож просять своїх родичів чи друзів передати їм щось із забороненого.

Дуже часто родичі та друзі нехтують правилами передачі посилок. Не розуміючи, що навіть продукти харчування, прийняті в передачі, підлягають огляду й перевірці. А саме посилки та передачі з волі – є першим по популярності каналом постачання заборонених предметів до місць позбавлення волі.

За перше півріччя 2012 року співробітники пенітенціарної служби Чернігівської області вилучали наркотичні речовини зі шкарпеток, шапок та різноманітніх схованок в одязі. Сухі дріжжі, для приготування улюбленого напою – браги, вилучали в пакетах з прального порошку, шампуні, туалетному папері. Одним з “найнеобхідніших” предметів в місцях позбавлення волі є мобільний телефон. Цього року співробітниками було вилучено мобільні телефони та сім карти у вершковому маслі, засобах особистої гігієни (мильниці), спідній білизні, книжках.

Гроші, цінні речі (годинники, обручки, ланцюжки), гральні карти, ножі, бритви, фарби – все, чим ми користуємось в повсякденному житті, теж є забороненими для передачі в місця позбавлення волі. І якщо гральні карти можна створити власними силами при допомозі паперу та ручки, то гроші – це більш цінний предмет. Саме грошей за звітній період намагались передати майже 400 гривень.

Частіш всього заборонені речі намагаються передати в слідчий ізолятор, місце, де ув’язнений очікує на вирок суду і ще не змирився з своєю ізоляцією від усіх благ суспільства.

Щоб не намагались передати, покарання все одно буде. За передачу до місць позбавлення волі заборонених предметів (спиртних напоїв, мобільних телефонів) настає адміністративна відповідальність (ст. 188 КУпАП, яка передбачає штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією заборонених предметів), за наркотики – кримінальна (ст. 307 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років).

Прес-служба Управління в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.