Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 08:26:12

В Чернігівській області отримувачі субсидій накопичили третину усіх боргів за газ

22.03.2018   14:20Агенцiя

На початок березня мешканці Чернігівської області, що отримують субсидію, заборгували за спожитий газ 110 млн грн. При наявності у таких споживачів боргу за газ законодавство зобов`язує відмовити в нарахуванні субсидії на наступний період.

З настанням опалювального сезону значно погіршився рівень розрахунків побутових споживачів за газ. Чимала кількість домогосподарств, що мають борги, користуються субсидією. На початок березня за газ боргували 94 тис. субсидіантів, із сумою неплатежів 110 млн грн. У той же час загальний борг споживачів перед «Чернігівгаз Збутом» складає 336 млн грн.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого Постановою КМУ #848 від 21.10.1995 р., постачальник газу зі спецобов`язками ТОВ «Чернігівгаз Збут» повинен щомісяця до 10 числа подавати в управління соцзахисту списки споживачів, у яких за час отримання субсидії виникла заборгованість за газ. На підставі цих даних соцзахист позбавляє неплатників державної допомоги.

У лютому 2018 року «Чернігівгаз Збут» надав до органів соцзахисту перелік особових рахунків боржників станом на 1 січня 2018 року у кількості 4,7 тис. На жаль, цим домогосподарствам було припинено нарахування державної допомоги з лютого по всім видам житлово-комунальних послуг. У такому разі постачальник газу попереджає боржників про можливе припинення постачання газу.

«Для призначення субсидії з наступного місяця споживач має звернутися до місцевого управління соцзахисту з документами, що підтверджують повне погашення заборгованості. Це можуть бути квитанції про сплату або відповідна довідка «Чернігівгаз Збуту». Для її отримання споживачу слід звернутися до Центру обслуговування клієнтів, після чого газова компанія самостійно передасть довідку до собезу», - зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Аби не потрапити до таких списків, субсидіантам потрібно сплачувати різницю між нарахуваннями за спожитий природний газ та сумою призначеної субсидії. Кожен господар може самостійно порахувати свій платіж, адже володіє інформацією про призначену державою соціальну норму та фактичний обсяг газу, спожитий в розрахунковому періоді.

У зв`язку з тим, що квитанції за січень споживачам надійшли із запізненням, наступний список боржників постачальник газу сформує і надасть соцзахисту у травні.


ТОВ «Чернігівгаз Збут»

Останні новини Чернігівщини

1 грудня - який день, свято та прикмети

1 грудня - який день, свято та прикмети 08:17

1 грудня в Україні відзначають річницю Всеукраїнського референдуму 1991 року, день прокуратури, день невролога.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19 18:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 листопада в області зафіксовано 197 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Чернігівському районі (в тому числі 18 — у Чернігові), 70 — у Ніжинському, 29 — у Корюківському, 16 — у Новгород-Сіверському районі та 1 — у Прилуцькому. 59 захворілих госпіталізовані.

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.