Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 грудня, 20:54:13

Короїд не спить! Небезпечний шкідник дістався заповідних зон

21.03.2018   13:06

Небезпечний шкідник – верхівковий короїд, який вражає хвойні деревостани, дістався Ніжинщини. За словами директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, сьогодні площа вражених шкідником лісових насаджень сягнула 324 гектарів. Вражає короїд здебільшого найкращі на найвищі дерева. Не оминув шкідник і заповідні зони, зокрема, регіональний ландшафтний парк «Ніжинський».

В приміщенні Ніжинської районної ради відбувся брифінг, присвячений необхідності вилучення уражених верхівковим короїдом хвойних дерев на території РПЛ «Ніжинський».

Доповідачами виступили голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, перший заступник голови Ніжинської райдержадміністрації Сергій Батрак, директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, директор регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» Сергій Мельникович.

Як пояснив директор держпідприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, для того щоб провести рубку  в природо-заповідному фонді потрібно покликати спеціалістів Київлісозахисту, спеціалістів із департаменту екології природних ресурсів Чернігівської області, провести додаткове обстеження із залученням науковців.

«Кожна ділянка підлягає окремому обстеженню, кожному дереву присвоюється номер, в якому вказана причина, по якій дане дерево береться в рубку, - каже директор держпідприємства. – Живі дерева теж потрібно рубати, якщо є на те причина. Називаю такі причини: зламана вершина дерева, якщо вершина втрачена на дві третини, дерево, вражене смоляним раком, і найбільша проблема на сьогоднішній день – це короїд., - продовжує він. – Цей жучок пошкоджує дерево за дуже кроткий термін. При цьому, він вражає найкращі дерева, оскільки такі дерева найвищі, найбільше прогріваються сонцем і для цього шкідника це - найбільш сприятливі умови. Тобто, вершину вже втрачено, дерево загинуло, але знизу ще буде частина живої деревини. Втім, це не означає що ці дерева не потрібно видаляти. Якщо цього не зробити, то шкідник піде далі».

За словами Юрія Болоховця, нині в лісових масивах, які обслуговує держпідприємства 324 гектарів хвойних насаджень вражені короїдом.

Протистояти поширенню верхівкового короїда лісівники Чернігівщини найбільш ефективно можна тільки завдяки своєчасному очищенню лісосік, проведенню рубок головного користування, спрямованих на відтворення деревостанів природного походження та формування рубок догляду деревостанів мішаного складу. Не зайвим буде, на думку спеціаліста, своєчасно та терміново вилучати свіжозаселені стовбуровими шкідниками дерева.

«Якщо все буде за білоруським сценарієм, то після короїда в найближчі два-три роки соснові насадження будуть втрачені суттєво», - ділиться песимістичними прогнозами директор держпідприємства.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, площа уражених основних насаджень у підвідомчих управлінню підприємствах сягнула 10 тисяч гектарів.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини