Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 21:34:49

Розвиток громадянського суспільства на Чернігівщині: перспективи та напрацювання

21.03.2018   08:39Агенцiя

Про розвиток громадянського суспільства та деякі дослідження ОГС з урахуванням децентралізаційних процесів говорили на першому цьогоріч засідання профільної Координаційній раді при облдержадміністрації.

— Наразі відбуваються непрості процеси переформатування райдержадміністрацій, становлення управлінської ланки в об’єднаних територіальних громадах. Та в якому варіанті не була б представлена виконавча гілка влади та самоврядування, першочерговим для всіх є налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства, — наголосила заступник голови ОДА Наталія Романова.

Особливості роботи в ОТГ цікавлять безпосередньо і представників громадських організацій. Перший Віце-президент «Ліги ділових та професійних жінок України» Олена Пекуровська презентувала членам Координаційної ради дослідження громадської думки з питань участі жінок у політичних процесах «Децентралізація як виклик для жінок у владі».

Моніторинг передбачав вивчення формування гендерної політики в громадах.

Загалом Чернігівщина одна з лідерів реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Про це зауважила голова правління громадської організації «Центр «Доброчин»»  Наталія Дрозд, інформуючи про результати дослідження ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та громадської організації «Одеський інститут соціальних технологій».

Презентовані результати є проміжними, адже моніторинг триватиме до кінця року. Втім уже напрацьовані рекомендації.

План заходів на 2018 рік щодо реалізації в Чернігівській області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016—2020 роки був затверджений заступником голови обласної державної адміністрації 10 січня 2018 року.

Крім того, у поточному ж планують оголосити конкурс програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2019 році.

Також, як зазначив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, можлива організація навчання щодо здійснення проектної діяльності для представників ОГС. Перед цим буде досліджена потреба такого тренінгу.

Із усією інформацією щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016—2020 роки можна ознайомитися на сайті облдержадміністрації у рубриці «Сприяння розвитку громадянського суспільства в області».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації


 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».