Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 липня, 12:08:11

Профілювання та кейс-менеджмент від служби зайнятості

19.03.2018   08:41Агенцiя

Брак робочих місць, низький рівень заробітної плати, тіньова зайнятість, відтік висококваліфікованих кадрів за кордон, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили – такі, на жаль, реалії сучасного ринку праці.

За таких умов значною часткою клієнтів служби зайнятості стають недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці групи населення, зокрема, особи передпенсійного віку, жінки з малолітніми дітьми, молодь без досвіду роботи, люди з інвалідністю, колишні ув’язнені, внутрішньо-переміщені особи. Торік таких серед безробітних на Чернігівщині налічувалося до 40%.

На думку директора обласного центру зайнятості Л.Падалки, для  повернення шукачів роботи, в тому числі й з вразливих категорій громадян, до активної зайнятості сьогодні потрібні нові підходи. Власне задля цього служба зайнятості й стала на шлях модернізації, яка передбачає перетворення її на сервісну установу сучасного формату з клієнтоцентрованим підходом до обслуговування безробітних.

На часі застосування принципово нових технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю, зміну філософії надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

- Однією з технологій, яка довела свою ефективність у роботі центрів зайнятості багатьох країн світу, а сьогодні впроваджується в нашій країні, є технологія профілювання, - говорить Л.Падалка. - Вона дозволяє вже на початкових етапах виявляти групи безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття та надавати їм послуги, що прискорять їх працевлаштування.

Відтак безробітному гарантовано соціальний супровід  при працевлаштуванні, що здійснюється за підходом кейс-менеджмент. Іншими словами – він не залишиться наодинці зі своїми проблемами, а може розраховувати на тісну взаємодію з фахівцем центру зайнятості і не тільки. Останній допоможе оцінити ситуацію, розробити індивідуальний план роботи, а також за необхідності – залучить інші організації та фахівців до вирішення особистих та соціальних проблем клієнта, які заважають працевлаштуванню. Так, завдяки об’єднанню зусиль шлях до омріяної роботи стане коротшим.

                                                                   

Світлана Шеремет

Останні новини Чернігівщини

Чернігів продовжує передавати військовим обладнання, яке закуповується коштом міського бюджету 11:26

Сотні квадрокоптерів, комп’ютерна техніка, потрібна для радіокерування ними, окуляри для дронів, антидронові рушниці та старлінки – вже відправилися до військових частин.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 10:54

13 липня близько 23:40 до поліції надійшло повідомлення про смертельну дорожньо-транспортну пригоду поблизу Ніжина.

Борзнянські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві односельця 10:38

Співробітники відділення поліції № 3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції оперативно розкрили вбивство мешканця одного з сіл Борзнянської міської громади.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 липня по 8:00 16 липня 2024 року 10:07

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення, 1 загибель на водних об’єктах, 7 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

День Української Державності: в Чернігові вшанували пам'ять полеглих за свободу та незалежність 09:45

Україна – молода країна з тисячолітньою історією. Наша державність – це українці, які будують країну, а також щоденно жертвують собою заради перемоги над ворогом та майбутнього нашої держави.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини