Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 12:47:26

Сергій Сергієнко: Наше завдання - попереджати надзвичайні ситуації

17.03.2018   10:07Агенцiя

Для забезпечення належного функціонування гідротехнічних споруд на водних об’єктах, у першу чергу, потрібно взяти їх на баланс та провести паспортизацію. Безхазяйність унеможливлює їх використання та ремонт, що в результаті може спричинити надзвичайну ситуацію. Особливо навесні, коли існує реальна загроза паводка.

Безхазяйною виявилася водопропускна споруда, розташована в урочищі «Тростянецька балка» у Срібнянському районі. Тут знаходиться руслова водойма площею понад сто гектарів. Поруч — дорога державного значення Н-07 Київ-Суми-Юнаківка. Аби не зруйнувати дорогу при значному підвищенні рівня води, яке прогнозують цьогоріч, можна відкрити шлюз до нижнього ставка і спустити воду. Втім, є загроза, що труби, які не ремонтувалися декілька десятків років, не витримають навантаження. Та й відкачку води не можна робити без проектної документації. Крім того, у нижнього ставка є власник, інтереси якого теж слід враховувати. Необхідно обстежити й сам ставок.

Раціональне вирішення ситуації обговорили 16 березня під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови ОДА Сергія Сергієнка. Він, зокрема, наголосив на проведенні робіт з виявлення небезпечних безхазяйних об’єктів по всій області, аби попередити виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники заходу вирішили: поки що недоцільно спускати воду, адже наразі водосховище заповнене наполовину. За попередніми даними, рівень талих вод буде таким, як у 2013 році. Тоді переливу води не було. Проте ситуацію варто контролювати, особливо щоденний рівень води. Управління ДСНС в області має бути готовим навіть до евакуації населення у разі прориву дамби.

Також необхідно якнайшвидше визначитися із балансоутримувачем, відтак і користувачем, гідротехнічної споруди та внести її до єдиного реєстру.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.