Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 02:34:12

Аби поховати людину, що померла своєю смертю, дозвіл суду не потрібен. ВІДЕО

17.03.2018   10:01Агенцiя

Аби поховати людину, що померла своєю смертю, дозвіл суду не потрібен. В силу вступили зміни до Кримінально-процесуального кодексу, що стосуються проведення судово-медичних експертиз.

Звернутися до суду слідчий має задля проведення розтину покійника тоді, коли справа кримінальна, людина померла насильницькою смертю. Слідчий збирає докази і подає до суду клопотання. Далі у судді від 1 до 5 днів на прийняття рішення. На практиці можуть збільшитися терміни, протягом яких тіло, по якому є кримінальне провадження,  буде видано на поховання.

Хоронити за рішенням суду тих, хто помер своєю смертю, в Україні не будуть. Законодавчі новації, що вступають в дію з 15 березня, стосуються лише випадків, коли є підозри про насильницьку смерть. Раніше за актом до судмедекспертів слідчий звертався самостійно. Відтепер – через суд. Пояснює прес-офіцер Чернігівського відділу поліції, Наталія Човпило.

«Слідчий чернігівського міськвідділу поліції з погодженням з прокурором виходить з клопотанням до суду щодо прове дення судово-медичної експертизи  слідчий суддя або суд виносить ухвалу про проведення судово-медичної експертизи трупу».

Катерина Мороз   — слідчий суддя Новозаводського районного суду

«Випадки, коли немає ознак насильницької смерті чи підозри будь-якої , порядок щодо виклику лікарів, виклику поліції, отримання дозволів на поховання  і отримання лікарських свідоцтв він не змінився».

У Новозаводському суді Чернігова розглядатимуть усі клопотання слідчих. За місцем реєстрації обласного управління поліції. Суддя Катерина Мороз пояснює, дозвіл суду на проведення експертизи потрібен у випадку, коли відкрито кримінальне провадження. У слідчого судді є 5 діб прийняття рішення.

Катерина Мороз  — слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова

«В певних випадках слідчий і прокурор зобов’язані звернутися до слідчого судді. Це у випадках коли необхідно встановити причину смерті і тяжкість та характер тілесних ушкоджень».

У суді вже прогнозують збільшення навантаження. В штаті чотири слідчих судді. За минулий рік розглянули 3600 проваджень, ще 500 — з початку цього року.

Катерина Мороз  — слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова

«Всі клопотання слідчих, які віднесені до ГУНП в Чернігівській області будуть розглядатися в Новозаводському районному суді. Всі підрозділи, а їх області ще 23, це структурні підрозділи ГУНП, вони також будуть звертатися до Новозаводського районного суду. Чотири судді будуть розглядати усі клопотання по Чернігівській області. Це буде навантаження. Але ніхто з слідчих судів не буде порушувати терміни розгляду цих клопотань».

Поки суддя приймає рішення, небіжчиків прийматимуть у морги. На це дозвіл суду не потрібен.

Ігор Потаперко – начальник КП «Чернігівське обласне бюро судово-медичної експертизи»

«Зазвичай можемо забезпечувати 20 місць, при необхідності може бути збільшено до 50. Є мобільні спеціальні стелажі. Маємо достатньо місць для зберігання тіл померлих і жодних проблем наразі немає. Якщо і будуть якісь затримки не з нашої вини, а поки будуть прийматися рішення, безперешкодно будуть зберігатися тіла у морзі».

По Чернігову Судмедбюро проводить п’ять-шість експертиз трупів на день, буває і до десяти. Серед них тих, що стосуються криміналу — до 20 на місяць. Судово-медична експертиза триває місяць. Тіло віддається на поховання після завершення розтину.


Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).