Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 березня, 15:43:40

Активісти та поліція завпровадять "Сусідську варту" та "Шкільного поліцейського"

14.03.2018   15:58Агенцiя

13 березня в прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація проекту «Безпечний Чернігів - спільний інтерес, спільна відповідальність».

Мета проекту - впровадження ефективної й підзвітної громаді системи громадської безпеки в м.Чернігові через впровадження принципів Community Policing (Діяльність поліції, орієнтована на громаду) за напрямками «Сусідська варта» та «Шкільний поліцейський».

Катерина Данькова, керівник проекту, представила план спільних заходів, які будуть реалізовуватись за підтримки та у співпраці з Управлінням патрульної поліції Чернігівської області.

Основним напрямком нової ініціативи є впровадження програми «Сусідська варта», яка вже працює в різних містах України.

За словами Віталія Копистко та Інни Пасеки, представників Управління патрульної поліції Чернігівської області, «Сусідська варта» – це програма, покликана вдосконалити взаємодію з містянами, заради підвищення їхньої безпеки. Вона складається з трьох пріоритетів: безпека житла, співпраця з поліцією, турбота про територію (благоустрій).

«Сусідська варта» спрямована на підвищення правосвідомості громадян та довіри до патрульної поліції, зменшення рівня правопорушень, залучення мешканців міста до співпраці з поліцейськими шляхом своєчасного інформування про вживання алкогольних напоїв, підозрілих осіб чи транспорту, запобігання квартирним крадіжкам, порушення благоустрою тощо.

Важливими елементами програми “Сусідська варта” є проведення спільних з поліцією та активістами громади тренінгів, зустрічей з містянами, широка роз’яснювальна та просвітницька робота. Також в рамках проекту плануються різні види профілактичних, інформаційних та тренінгових активностей для студентської та учнівської молоді, а також освітян з метою профілактики та попередження буллінгу та насильства в молодіжному середовищу.

«Шкільний поліцейський» – це превентивна форма попередження правопорушення серед підлітків, себто, це поліцейський, який відвідує шкільні заклади і проводить заняття для школярів, - розповіла інспектор із зв‘язків з громадськістю Управління патрульної поліції Чернігівської області Інна Пасека. – Працівники поліції відвідують школи і проводять відповідні заняття. Адже у школярів є багато нагальних питань, на які можуть точніше відповісти саме поліцейські, з якими діти ведуть себе більш відкрито та цікавляться навіть такими проблемами, про які соромляться спілкуватися із батьками чи вчителями».

Крім того, представники ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» планують провести опитування чернігівців щодо ключових проблем безпеки в місті, рівня довіри до правоохоронців, готовності взаємодіяти з поліцією, тощо.

«Управління патрульної поліції підтримує таку програму, яка реалізується в нашому місті. Оскільки на сьогодні налагодження співпраці поліції та громади є дуже важливим пріорітетом в нашій роботі. Через проведення різних спільних заходів, інформування мешканців про діяльність поліції, ми зможемо також зрозуміти очікування та запити громадян від патрульної поліції», - зазначив Віталій Копистко.

«Ми переконані, що впровадження впровадження принципів Community Policing (Діяльність поліції, орієнтована на громаду) в Чернігові, дозволить вплинути на не тільки на підвищення рівня довіри до поліції, а й посилить правосвідомість громадян. Оскільки, стереотип «Моя хата з краю…» повинен відійти в минуле. І якщо вчиняється правопорушення, то громадський обов’язок кожного - попередити його вчинення, повідомивши про це поліцію. З цього і починається співпраця поліції та громади» - наголосила під час прес-конференції керівник проекту Катерина Данькова.

Останні новини Чернігівщини

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у збуті наркотиків 13:44

Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетна мешканка міста Ніжин. Зловмисницю затримали, їй загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини