Пам’ятні заходи відбулися у Козарах на Носівщині
Друга Світова війна принесла горе у кожну родину й кожну оселю українців. На Чернігівщині окупанти знищили 41 село, перетворивши на попелища, не пошкодувавши ні дітей, ні жінок, ні старих.

Жахлива доля спіткала і Козари у Носівському районі, де за один день у березні 1943 року було розстріляно та закатовано 4800 мирних жителів.
Напередодні в лісі під Козарами точилися важкі бої між учасниками партизанського з’єднання «За Батьківщину» та нацистами. 11 березня 350 карателів на 10 вантажівках прибули до Козарів. Населений пункт був оточений, на перехрестях вулиць встановлено кулемети, а нацисти почали ходити від хати до хати, вбиваючи мирних мешканців і підпалюючи хати. До вечора 11 березня застрелили або спалили майже п’ять тисяч селян, з яких понад тисяча — діти. Село перетворилося на суцільне згарище. Згоріли всі громадські будівлі та 870 дворів.
Меморіальні заходи, що відбулися вчора, 11 березня, в пам’ять про трагедію 75-річної давнини, зібрали в Козарах представників влади Носівської об’єднаної територіальної громади та району, громадськість з Носівки, Андріївки, Іржавця та Козарів.
Ходою пам’яті від Свято-Покровського храму присутні рушили до обеліска загиблим. Тут відбувся мітинг-реквієм з покладанням квітів до пам’ятного знаку закатованим.
Захід продовжився в сільському будинку культури поетичною годиною пам’яті, під час якої, зокрема, було виконано гімн Козар, який є гордістю на лише цього поліського села, а й усієї Носівщини.
За інформацією Носівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.