День Героїв Небесної Сотні на Чернігівщині
Віче «Українська революція: від героїв Крут до героїв Небесної сотні», відбулося 20 лютого на Красній площі Чернігова.
На віче зібралися громадські діячі, учасники Євромайдану та Революції Гідності, військовослужбовці, громада міста. Засвідчити свою повагу та вшанувати пам'ять патріотів, які віддали своє життя за єдність та справедливість завітали голова обласної ради Ігор Вдовенко та його заступник Арсен Дідур, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – керуючий справами виконкому Сергій Фесенко, настоятель храму Святої Великомучениці Катерини, секретар Єпархії Української Православної церкви Київського Патріархату протоієрей Роман Кіник.
Після завершення віче учасники заходу долучились до перегляду документального фільму «Небесна сотня» з циклу «Зима, що нас змінила» та фотовиставки Маріанни Харді та Віктора Кошмала в Обласному молодіжному центрі.
Цього ж дня заходи, присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні, відбулись і в районах області. Їх учасники висловили глибоку повагу до подвигу людей, які віддали свої життя за волю й незалежність України, вшанували світлу пам’ять Героїв хвилиною мовчання.
Керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники широких кіл громадськості та духовенства, учні та студенти місцевих навчальних закладів поклали квіти на могили Героїв Небесної Сотні Віктора Орленка у селі Талалаївці Ніжинського району та Андрія Мовчана у Великих Осняках на Ріпкинщині.
Крім того, у суботу, 18 лютого, у селищі Дмитрівка Бахмацького району відбувся мітинг-реквієм та покладанні квітів до могили Героя Небесної Сотні Василя Прохорського.
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.