У поліцейських Чернігівщини перебуває делегація поліції Естонії
В рамках робочого візиту до ГУНП в Чернігівській області прибула делегація Лиунаської префектури Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки.
![](/uploads/20330-m.jpg)
Зустріч із колегами з Євросоюзу відбулася в результаті спільної ініціативи поліції Естонської Республіки та Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. Її мета – налагодження більш тісного співробітництва між поліцією Естонії та України.
Високі гості відкрили спільний проект «Розвиток центру патрульної служби і командно-контрольного управління в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області».
На зустрічі йшлося про обмін досвідом та співпрацю правоохоронних відомств двох країн. В ході перебування делегації поліції Естонії прибалтійські поліцейські зустрілися з керівним складом ГУНП в Чернігівській області, під час якої сторони презентували свої доповіді щодо організації роботи поліцейських відомств. Також були розглянуті структура, задачі, пріоритети й хід реформ у поліції.
Відкриваючи засідання, начальник Головного управління Нацполіції Чернігівщини Едуард Альохін відзначив: «Зараз наша співпраця переходить у практичну площину, бо до цього моменту воно носило ознайомчий інформаційний характер. Нині в Україні триває серйозне реформування поліції, яке не може обійтися від запозичення досвіду тих країн, де цей процес уже пройшов і приніс позитивні результати.
Основна наша задача – отримання досвіду наших естонських колег, який вони здобули під час реформування. Найближчим часом передбачені виїзди груп наших співробітників в Естонію, щоб на практиці побачити які переваги отримала поліція в результаті реформ. Переконаний, ми багато корисного там побачимо і впровадимо в нашу роботу».
Українська і естонська сторони висловили готовність обмінятися досвідом та співпрацювати у подальшому. Естонські поліцейські переконалися – українці не пасуть задніх у плані модернізації роботи відомства. Так, неприховане захоплення прибалтійських колег викликало знайомство з системою відеоспостереження «Мережа безпеки», яка нині охоплює всю Чернігівщину і здатна відслідковувати ситуацію у найвіддаленіших куточках Придесення.
Поліцейські з Євросоюзу докладно ознайомилися з принципом роботи системи відеоспостереження та відзначили високу ефективність її застосування на практиці. Делегація також ознайомилася з роботою чергової частини, ситуаційного центру та служби «102».
Начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП Анатолій Будьонний розповів делегації як відбувається реагування поліції на злочин від моменту надходження повідомлення до направлення на місце злочину слідчо-оперативної групи.
Префект Південної префектури Департаменту поліції і прикордонної охорони Валло Копель у свою чергу відзначив, що насправді поліції Чернігівщини є чим пишатися, і він хотів би значно глибше ознайомитися з певними моментами організації роботи українських правоохоронців, включаючи вищезгадану систему відеоспостереження «Мережа безпеки».
Програма візиту також передбачала ознайомлення з роботою патрульної поліції області.
Після завершення офіційної програми гості із задоволенням відвідали місцеві музеї та ознайомилися з багатим історичним минулим Чернігова.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.