Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 16:42:22

Отруйна парочка "чарка та цигарочка" або як порвати зі шкідливими звичками?

23.06.2012   12:50Агенцiя

Чи можливо дивитися на майбутнє тверезо спробували з'ясувати учасники круглого столу, який відбувся 22 червня в прес-клубі "Еспертна думка". Темою обговорення стала тверезість та алкоголізм. Також учасники дискусії шукали шляхи подолання тяги чернігівців до чарки та цигарки.

За словами засновника обласної громадської організації "Тверезий Чернігів" Сергія Мазка, спроби привчити наш люд до "зеленого змія" майже століття тому робив ще Гітлер, коли у своїй політиці захоплення територій зазначав, що потреби слов'ян мають зводитися тільки до горілки та тютюну. І нині є всі підстави вважати, що сьогодні ця стратегія успішно реалізується. Бо за даними, які навів "Тверезий Чернігів" Україна - в трійці світових лідерів за кількістю вживання алкоголю на душу населення.
 
Інша представниця організації Марина Єщенко ще більш категорична. На її думку, офіційна статистика набагато м'якіша за реалії: "Ми часто виступаємо у школах із лекціями на тему собріології (наука про тверезість). І коли ми говоримо, що нині підлітки починають пити з 13-14 років, то діти нас виправляють: ні, пиячать з 10-ти".

Але ці цифри, це, так би мовити, лишень "квіточки", про "ягідки" заговорив Павло Коротков, практичний психолог "Клініки дружньої до молоді". Він зазначив, що торік Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка провів загальнонаціональне дослідження щодо алкоголізму. У фокусі - респонденти віком 15-17 років. Що цікаво, серед опитаних були не тільки підлітки Києва та Харкова, а й Чернігова. Дослідники опитали понад 7 тисяч осіб і от що з'ясували.

Майже 90% 15-17-річних хлопців та дівчат хоч раз в життя спробували алкоголь, причому більшість з них розуміє, що вживання міцного - шкідливе, але... "54% опитаних зізналися, що після алкоголю вони відчувають приємне розслаблення, їм легше спілкуватися, вони відчувають себе розкутішими, привабливими, а 60% респондентів взагалі не можуть уявити собі відпочинок без пляшки", - розводить руками психолог.

Що ж тоді може побороти цю згубну звичку? Павло Юцкевич, представник молодіжного спортивного руху "Здорова нація" переконаний: найефективніші лікі - спорт. Організація, яку він представляє, допомагає влаштовувати змістовне спортивне дозвілля для молоді, підтримує вуличні види спорту: "Адже чому п'ють чи курять? Бо молоді немає більше чим займатися. Необхідно надати альтернативу!", - говорить Павло Юцкевич. Тому він та його однодумці влаштовують у Чернігові змагання з воркауту, тобто вуличної гімнастики. Спортивні, підтягнуті хлопці, які не п'ють та не палять, виробляють на турніках такі вправи, що й досвічені майстри спорту позаздрять. Крім того, Чернігову тут також є чим пишатися. Адже наш земляк Олександр Сердюк розробив місцеве "ноу-хау": спеціальні атлетичні турніки, які безпечніші та міцніші за звичайні. "Його розробка користується неабияким попитом, - поділився позитивом Павло Юцкевич. - Він вже розіслав у різні куточки Європи понад 80 цих знарядь. В Чернігові таких турніків поки що лише два". Тож за підтримкою вуличного спорту активіст публічно звернувся до іншого учасника круглого столу - секретаря міської ради Олега Шеремета.

В свою чергу посадовець запевнив, що міську владу теж проблема вживання алкоголю та дозвілля молоді хвилює постійно. І самими лише словами тут справа не обмежується: "2 роки тому, коли ми почали прибирати з вулиць міста пивні намети, то зіткнулися із шаленим тиском з боку підприємств та бізнесменів. Але позиція міського голови була незмінна. Тож ми з цим впоралися. Є конкретні кроки і щодо дозвілля. Ми співпрацюємо з усіма молодіжними проектами, рухами, які є в Чернігові. Зокрема, нещодавно за ініціативи міського голови був створений Фонд "Майбутнє Чернігова", який теж буде підтримувати молодь. Бо, на моє особисте переконання наше майбутнє неможливе без здорового молодого покоління. Тому, якщо є у когось з цього приводу якісь ідеї - прошу, заходьте до мене у будь-який час і ми поспілкуємось".

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.