Отруйна парочка "чарка та цигарочка" або як порвати зі шкідливими звичками?
Чи можливо дивитися на майбутнє тверезо спробували з'ясувати учасники круглого столу, який відбувся 22 червня в прес-клубі "Еспертна думка". Темою обговорення стала тверезість та алкоголізм. Також учасники дискусії шукали шляхи подолання тяги чернігівців до чарки та цигарки.

За словами засновника обласної громадської організації "Тверезий Чернігів" Сергія Мазка, спроби привчити наш люд до "зеленого змія" майже століття тому робив ще Гітлер, коли у своїй політиці захоплення територій зазначав, що потреби слов'ян мають зводитися тільки до горілки та тютюну. І нині є всі підстави вважати, що сьогодні ця стратегія успішно реалізується. Бо за даними, які навів "Тверезий Чернігів" Україна - в трійці світових лідерів за кількістю вживання алкоголю на душу населення.
Інша представниця організації Марина Єщенко ще більш категорична. На її думку, офіційна статистика набагато м'якіша за реалії: "Ми часто виступаємо у школах із лекціями на тему собріології (наука про тверезість). І коли ми говоримо, що нині підлітки починають пити з 13-14 років, то діти нас виправляють: ні, пиячать з 10-ти".
Але ці цифри, це, так би мовити, лишень "квіточки", про "ягідки" заговорив Павло Коротков, практичний психолог "Клініки дружньої до молоді". Він зазначив, що торік Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка провів загальнонаціональне дослідження щодо алкоголізму. У фокусі - респонденти віком 15-17 років. Що цікаво, серед опитаних були не тільки підлітки Києва та Харкова, а й Чернігова. Дослідники опитали понад 7 тисяч осіб і от що з'ясували.
Майже 90% 15-17-річних хлопців та дівчат хоч раз в життя спробували алкоголь, причому більшість з них розуміє, що вживання міцного - шкідливе, але... "54% опитаних зізналися, що після алкоголю вони відчувають приємне розслаблення, їм легше спілкуватися, вони відчувають себе розкутішими, привабливими, а 60% респондентів взагалі не можуть уявити собі відпочинок без пляшки", - розводить руками психолог.
Що ж тоді може побороти цю згубну звичку? Павло Юцкевич, представник молодіжного спортивного руху "Здорова нація" переконаний: найефективніші лікі - спорт. Організація, яку він представляє, допомагає влаштовувати змістовне спортивне дозвілля для молоді, підтримує вуличні види спорту: "Адже чому п'ють чи курять? Бо молоді немає більше чим займатися. Необхідно надати альтернативу!", - говорить Павло Юцкевич. Тому він та його однодумці влаштовують у Чернігові змагання з воркауту, тобто вуличної гімнастики. Спортивні, підтягнуті хлопці, які не п'ють та не палять, виробляють на турніках такі вправи, що й досвічені майстри спорту позаздрять. Крім того, Чернігову тут також є чим пишатися. Адже наш земляк Олександр Сердюк розробив місцеве "ноу-хау": спеціальні атлетичні турніки, які безпечніші та міцніші за звичайні. "Його розробка користується неабияким попитом, - поділився позитивом Павло Юцкевич. - Він вже розіслав у різні куточки Європи понад 80 цих знарядь. В Чернігові таких турніків поки що лише два". Тож за підтримкою вуличного спорту активіст публічно звернувся до іншого учасника круглого столу - секретаря міської ради Олега Шеремета.
В свою чергу посадовець запевнив, що міську владу теж проблема вживання алкоголю та дозвілля молоді хвилює постійно. І самими лише словами тут справа не обмежується: "2 роки тому, коли ми почали прибирати з вулиць міста пивні намети, то зіткнулися із шаленим тиском з боку підприємств та бізнесменів. Але позиція міського голови була незмінна. Тож ми з цим впоралися. Є конкретні кроки і щодо дозвілля. Ми співпрацюємо з усіма молодіжними проектами, рухами, які є в Чернігові. Зокрема, нещодавно за ініціативи міського голови був створений Фонд "Майбутнє Чернігова", який теж буде підтримувати молодь. Бо, на моє особисте переконання наше майбутнє неможливе без здорового молодого покоління. Тому, якщо є у когось з цього приводу якісь ідеї - прошу, заходьте до мене у будь-який час і ми поспілкуємось".
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.