Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 20:34:24

Чернігівщина впроваджує гендерне бюджетування

16.02.2018   08:48Агенцiя

Гендерно-орієнтоване бюджетування (ГОБ) — це інструмент, спрямований на інтеграцію гендерної складової у бюджетний процес. Як вважають експерти, такий підхід є більш ефективним та справедливим. Оскільки потреби жінок і чоловіків різні, їх варто враховувати при формуванні бюджету.

Проект ГОБ, ініційований Міністерством фінансів України, розрахований на 2014-2020 роки та фінансується Урядом Швеції. За більш як три роки з початку роботи проведено гендерний бюджетний аналіз 75 програм у галузях освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, соціального захисту, охорони здоров’я та культури.

ГОБ працює з усіма областями. У кожному регіоні проводиться моніторинг певної галузі. Цьогоріч до Проекту долучається і Чернігівщина. Тут проаналізують бюджетне планування у сфері культури.

Для членів профільної робочої групи, яку очолює заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Любов Белінсон, сьогодні у Чернігові розпочався дводенний тренінг. Предмет розмови — суть та етапи гендерно-орієнтованого бюджетування, а також реалії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні та Чернігівщині, зокрема.

Аби підвищити економічну ефективність видатків бюджету через врахування потреб різних груп обох статей, робоча група має проаналізувати відповідні державні програми. Після цього — підготувати пропозиції та рекомендації з усунення гендерних розривів. Кінцевий етап — внесення змін до програм і бюджетів, які повинні формуватися з урахуванням реальних потреб людей.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини